Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki veszítette el a mostani...

Aki veszítette el a mostani járványban fiatal családtagját, hogy tudja feldolgozni? Van, aki beleőrült? Van, aki rettegve attól, hogy elveszít még valakit állandóan stresszben van?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is részvétem!

Sajnos csak matematikai számok alapján tudok segíteni. 3% a halálozás. (Magyarországon 5...) Tehát 100 emberből, aki elkapja 5 hal meg. (Óriási szám! Minden 20.beteg) De a fiatalok körében ez a szám még alacsonyabb! Ha egészséges fiatal szervezet, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy elüt egy autó. Ne parázz rá, mivel tönkreteszed magad, ez kihat az egészségedre, és ez által hamarabb betegszel meg.

2021. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fiatal családtagot vesztettem el, hanem az édesapámat (63), akit a világon a legjobban szerettem. Hogy hogy dolgoztam fel? Még sehogy, ugyanis nagyon friss ez az egész, kicsit több, mint 1 hete szombaton hunyt el..🖤 Amit viszont kijelenthetek, az az, hogy már érezhetően jobban vagyok lelkileg, mint az első napokban. Elfogadtam, hogy ő már nincs többé és bármennyire is fáj, visszahozni nem tudom. Lelkileg viszont nem akarok tönkremenni, apukám se szeretné ezt. Sokat beszélek róla a családdal, barátokkal, ez segít. Általában a boldog/vicces emlékeket idézzük fel, ilyenkor van hogy együtt nevetünk. Szívünkben örökké él, mindennap gondolok rá és fogok is, ameddig élek.
2021. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt, ahol lakom van aki 2 nap alatt 6 rokonát veszítette el. Nem férnek ki a gyászjelentések. Minden nap vagy hatszor megy a mentő. Amit a környékemen hallok. A temetésre nem jönnek el távolabbi rokonaim, mert félnek, olyan híreket kaptak, hányan haltak meg egy utcában, egy faluban.(nem tőlem)


Ez a város Sátoraljaújhely. Itt borzasztó a helyzet. Nem a statisztikákat látom. Be van táblázva a temetkezés. Voltam ben Miskolcon az egyik járványkórházban. Patológián is, tüdőambulancián is, intenzívnek csak az előterében. A falon kis cetlin strigulázták, hogy még 5 hely van pl. Szarabb a helyzet, mint amit a média közöl.


Nem tudták gépre tenni a rokonomat. Aztán meghalt egy beteg, jutott neki gép.... Ez belső info... Amúgy nem adhatják ki a dolgozók

2021. ápr. 12. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de csak az ember nem jut be úgy a patológiara, és ilyen helyekre a járvány kellős közepén...
2021. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De bejut, mert benn fekszik ő is, és bejut! MERT MEGY A HALOTT ANYJA MIATT! IDIÓTA!
2021. ápr. 14. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Elég nagy idióta vagy te. Téged leidiótáztalak? Nem! Hogy jutsz be patológiara te idióta? Max ha ott dolgozol
2021. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!