Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan figyeljek és jegyezzem...

Hogyan figyeljek és jegyezzem meg azt, amit olvasok?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni és miközben olvasom az anyagot nem tudok koncentrálni. Egyszerűen nem megy, azt sem tudom felidézni, amit egy mondattal ezelőtt olvastam. Látom a szavakat, de nem fogom fel és nem jegyzem meg. Mintha teljesen hülye lennék.

Régen sem voltam valami jó tanuló, de azért jobban ment.

Most csak teljesen felesleges dolgokat jegyzek meg, de azokat több napon át. Mondjuk azt, hogy hány óra hány perckor keltem vagy hogy 149 Ft lesz a cékla a Tescoban vagy egy cikket, amire csak azért kattintottam rá, mert el akartam ütni az időt és nem is értettem annyira, mert csillagászatról szólt.

Lehet, hogy azért blokkolok le, mert ezt kötelezően meg kell jegyeznem azt, ami nem is annyira érdekel vagy esetleg azért, mert az utóbbi egy-két évben nem tanultam és olvastam semmilyen hosszabb szöveget (csak cikkeket, posztokat)?


Mi bajom van és hogy tudok ezen javítani? Szelén Q10 Kalcium + Magnézium + Cink tabletta segítene?

Ha ez számít: egészségesen étkezem, elég folyadékot viszek be, rendszer van az életemben, mindig ugyanakkor alszok és kelek, 23 éves lány vagyok.


2021. ápr. 13. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, vagy mást kell megkérnem, hogy olvassa fel, vagy én olvasok, de akkor nem értem. Pedig kitűnő tanuló voltam egész életemben.
2021. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem agyi probléma, hanem leszoktál a figyelmes olvasásról. Ha vizsgára kell, akkor bekezdésenként foglald össze írásban, miről szólt lényegileg az a bekezdés. Egy-egy gondolatjel jelezzen egy bekezdést. Csak a lényegről szóljon az a mondat.
2021. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is nehezen koncentralok az utobbi idoben, masfele jar az agyam. Nekem ilyenkor az segit, ha fejben valami vizualis elmennyel tarsitom. Amit olvasok, azt probalom elkepzelni, megszemelyesiteni, a "tortenethez" filmet vetiteni a fejemben, igy fennmarad a figyelmem.
2021. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
A csapból is a COVID folyik. Tetszik, vagy sem, ez egyfajta belső stresszforrásként egyfolytában kortizoltermelésre készteti a mellékvesekérget. A kortizol stresszhormon, a túlélésre ösztönöz, nem pedig "hiábavaló" dolgok megjegyzésére.
2021. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valamit segítenek a vitaminok is persze, de tanulni nem fognak helyetted.

Alkalmazz önmegfigyelést, ha észreveszed hogy min kalandoztál el, vagy nem olvasol, az akár írd le, próbáld meg kizárni, ha olyat tanulsz hogy mondjuk BLS vagy hasonló csináld meg élőbe vizuáld le.

Természetesen ha olvasol "üresbe" és azon agyalsz hogy Vajon Kati néni mit főz, akkor nem sok használható tudás marad.

2021. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!