Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kérjek segitséget?...

Hogyan kérjek segitséget? Kérlek olvassátok végig és aki tud bármilyen tanáccsal szolgálni, esetleg hasonló helyzetben volt mint én és tapasztalatból beszél, azt nagyon nagyon megköszönném!!!

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és enyhén szólva nem vagyok a toppon. (Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy ne támadjatok be olyanokkal, hogy ,,16 évesen mi problémád lehet,, ,,csak sajnáltatod magad,, és társaik, nem ezért vagyok itt.) Nem nagyon szeretnék most belemenni részletekbe, de tényleg nem vagyok jól. Este nem tudok aludni, nagyon durván agressziv és ideges vagyok folyamatosan, sokszor ok nélkül. Nem igazán vannak barátaim, akikkel tudok beszélni az ilyenekről. Magammal sem vagyok nagyon megelégedve, és egyszerűen nem tudok beszélgetni más emberekkel. Elkap a sirás, a gyomorgörcs, remegek és rettentően félek, még akkor is, ha csak egy pizzát kell rendelnem. A ,,barátaim,, körében is inkább csendben maradok és mostanában már a családdal sem tudok kommunikálni. A suli is nagyon nagy terhet és lelki nyomást tesz rám, azt is nagyon nehéz egyedül, segitség nélkül. Nagyon sok kisebb-nagyobb dolog van még amit már egyre nehezebben birok egyedül. És mostanában egyre többet gondolok az öngyilkosságra, sokszor érzek egy ilyen nagyon erős érzést hogy na most tegyem meg. Nemtudom hogyan, de meg kell hogy tegyem és jobb lesz minden. Semmi életcélom, nem találom értelmét felkelni reggel. Nagyon sokszor bántottam már magam, és nem szeretném hogy rossz vége legyen. Én nem bánnám, de a családom belehalna a fájdalomba.És már kezdem érezni és elfogadni hogy egyedül ez nem fog menni, és most már muszáj segitséget kérnem.

Félek hogyha szólok anyáéknak, vagy megpróbálok beszélni velük, elviccelik az egészet, vagy meg sem hallják, vagy megértik csak aztán nem lesz az egészből semmi. Azt is tudom hogy a pszichológus pénzbe kerül, és most éppen nem vagyunk a toppon anyagilag, és nem tudom hogy költenének-e pszichológusra. Azt sem tudom hogy kezdjek egyáltalán bele, mit mondjak, elmondjam-e nekik az igazságot, vagy csak annyit amennyit éppen muszáj. Tényleg nagyon nem tudom mit csinálhatnék, ha bárki tudna ez esetben valami tanáccsal szolgálni, azt nagyon megköszönném.



2021. ápr. 13. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátba.♥
2021. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp ajánlom, hogy hív fel vagy chaten beszélj a Kékvonallal! Egyrészt megnyugszol, hogy valakivel őszintén tudsz beszélgetni -ez utólag óriási megkönnyebülés-, másrészt tanácsot is tudnak neked adni, hogyan beszélj erről a szüleiddel.


Az erős szorongás és az öngyilkossági gondolatok miatt szükség lesz klinikai szakpszichológus felkeresésére. TB-s úton először pszichiáterhez kell menni, aki tovább küldhet hozzá.

2021. ápr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Contefleur ***** válasza:
Mindenképpen fordulj pszihológushoz! Ez egy komoly probléma. Nem szabad félvállról venni. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked. <3
2021. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hajcsy123 válasza:
Irtam privátba 🙂
2021. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!