Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért képzelem azt el állandóa...

Miért képzelem azt el állandóan, hogy olyan emberek, akikkel max. néha szoktunk beszélni, de nagyon szimpatikusak valamiért, és meg is bíznék bennük...?

Figyelt kérdés
Ők pl. velem vannak, itt vannak mellettem, beszélgetünk, vagy ha beteg vagyok, gondoskodnak rólam, figyelnek rám. Nem fizikailag látom őket, csak a fejemben képzelem el, és ezzel órákat is el tudok tölteni, néha elaludni is csak úgy tudok, hogy elképzelem, hogy ott vannak mellettem, és nem vagyok egyedül. Valakivel alig beszéltünk néhány mondatot a valóságban egész életünkben, és valakit szintén akár már évek óta nem láttam, de ott van a fejemben ilyen módon. Ez az egész óvodás korom óta zajlik, de az emberek néhány évenként váltogatják egymást. Azt is el szoktam képzelni, hogy ezek az emberek (vagy akár más, távolabbi emberek) "figyelnek" valahonnan. De tudom, hogy nincs bekamerázva a lakás, meg ilyenek, csak pl. ha elképzelem, hogy ő(k) most figyel(nek), akkor rendesebben viselkedem, produktívabb vagyok, meg ilyenek. Ez mitől lehet? Volt már valaki így?
2021. ápr. 14. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
értem mire gondolsz. ameddig ezt tudod tudatosítani, h ez a képzeleted szüleménye én azt mondom, erős a képzeleterőd és amikor stresszelsz ezzel pótolod az emberi kommunikációt. mondjuk az már necces, h figyelnek téged-- ha rosszabbodik az állapotod akkor doki, mert ez már súrolja az egyik mentális betegség határát. én nem vagyok doki, de a paranoid skizofréneknél szokott ilyen lenni. de amíg tudod magadról, h ezt te irányítod és úgymond élénk a fantáziád, addig nincs ok aggodalomra. de azért más-normális emberek közt- ezt ne hozd fel, mert rögtön skatulyáznak bolondnak. ha ilyen kreatív az agyad, mert az, akkor kamatoztasd valahogy, tanulj vmit, írj verseket , rajzolj stb. én naplót vezetek, meg színezek, de már nem mondom el az embereknek, h épp min megyek át, mert rögtön elmebajosnak mondanak. ha rosszabbodik az állapotod-akkor pszichiátria, lehet már minden betegséget gyógyszerrel karban tartani, én is szedek, kb. normális életet élek. de tudom a határaimat, normál emberekkel nem barátkozok :D nem értenek meg. szóval vmivel kösd le magad, vmit alkoss, mindenkinek van vmihez tehetsége, keresd meg, neked mihez van.
2021. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!