Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon lassú a felfogásom és...

Nagyon lassú a felfogásom és hosszú másodpercek kellenek, hogy valami elérjen az agyamig. Ezen sosem lehet már változtatni?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, és már születésem óta ilyen. Sokszor megkaptam már életem során sajnos, hogy túlságosan buta vagyok, mert olyan lassan reagálok le dolgokat. Nem utolsó sorban pedig, mikor valaki kérdez tőlem valamit, egyből rávágok valami hatalmas hülyeséget, mert ahhoz, hogy helyes vagy racionális választ adjak, 1-2 percembe is beletelik megszólalni. Élő példája vagyok az előbb beszélek, aztán gondolkozok mondásnak. Teljesen mindegy amúgy kivel csevegek, lehet a személy hozzám nagyon közel álló, vagy teljesen idegen. Ebből következtetek arra, hogy valószínűleg nem pszichés problémáról van szó.

A koncentráció pedig nálam nem létezik. Nagyon rövid ideig, fél percig, ha tudok valamire koncentrálni, utána teljesen kikapcsol az agyam, mintha ébren aludnék. Ezért szenvedtem végig az iskoláim is, mert a tanulás annyira nehezemre esett mindig is, az órán való figyeléssel együtt. Szeretnék ettől az egésztől megszabadulni -ha egyáltalán lehet-, normális akarok lenni, normálisan kommunikálni más emberekkel. Nagyon rosszul esik, hogy néhányan úgy kezelnek ezek miatt, mint valami fogyatékkal élő személyt. Viszont, nem tudom kihez forduljak ezzel, milyen orvoshoz, szakemberhez. Attól is tartok, hogy ilyennek születtem, és ez gyógyíthatatlan.


2021. ápr. 14. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, h baj van veled, mert mindenkinek szüksége lenne hogy átgondolja a válaszát, ahhoz, hogy az a válasz helyes legyen, csak a legtöbb embernek nincs is igénye rá, hogy racionális választ adjon, mivel egy ösztönlény; és őket nem zavarja, hogy rávágnak valami fszságot, amit a tévében vagy a többi hülyétől hallottak, eltanultak.


A rövid koncentrációnak lehet az is az oka, hogy nem keltik fel a figyelmedet olyan hülyeségek, amik másoknak igen. Van olyan dolog, amiben szeretsz elmélyülni, szívesen foglalkozol vele és koncentrálsz rá? Nekem például az iskolában saját technikai, geometriai, vizuális problémák foglalták le a fantáziámat, és egyáltalán nem érdekelt például a történelem - főleg hogy nem a valóban érdekes részét, a háttérben lévő mozgatórugókat tanítják, hanem a bullshitet meg az évszámokat. (És magas az IQ-m.)


Pszichiáterhez lehet fordulni, ha ez téged zavar, és szeretnél utánajárni. Nem csodálkoznék, ha kiderülne hogy magas az IQ-d. Az önmegismerés szerintem mindig hasznos, nekem is az volt mindig a pszichoterápia.


N 45

2021. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez adottsàg és ha mindig így volt, nem lehet rajta vàltoztatni de viszont fogadd el magad így, senkinek sem baj hogy ilyen vagy még ezzel a képességeddel is rengeteg mindent tudsz csinàlni illetve ha jófej vagy segít mindenki mindenben. Nagyon sok embert ismerek akik a te ellenkezőid és szenvedés az életük.
2021. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: Imádok festeni, de sajnos ugyanez a helyzet áll fent ott is. Ezért van az, hogy a festményeim először még-még szépek és részletesek, a végére pedig összecsapottak lesznek és igénytelennek tűnők. De tény, hogy a festésnél picit jobban bírok koncentrálni, mint alapból bármi másra.


Egyébként köszönöm a válaszaitok!

2021. ápr. 14. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A ködös agy és a koncentrációs zavar a legtöbb esetben autoimmun folyamatra utal.
2021. ápr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A reagálás gyors vagy lassú mivolta idegrendszeri típus kérdése. Ettől még nem buta valaki.
2021. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A koncentrációval nekem is vannak problémáim, mégis egyetemre járok, amit lassan be is fejezek. Kb egyik órán se figyeltem, max ilyen pár percekre, esetleg félórára, ha valami nagyon érdekesről volt szó. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy engem ez semmiben sem akadályoz, mert én pl tanulni nagyon hatékonyan tudok. Vizsgaidőszakban elolvastam átlagban 2x a többszáz oldalas könyveket, vagy ha könyvelés volt, akkor azt órákig gyakoroltam és nagyon jó eredményekkel mentem át a vizsgákon. Hálistennek a memóriám és a felfogásom bőven átlag feletti, de a koncentráció nagyon nem megy, csak ha muszáj tanulni. Az, hogy kinek milyen gyors a felfogása, sajnos nem befolyásolható.
2021. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!