Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan engedjem el fejben a...

Hogyan engedjem el fejben a dolgokat amik megnehezítik a mindennapjaimat? Valami praktika, olvasmány, bármi, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Mindenkinek meg akarok felelni, azt mondom amit hallani akarnak, már-már olyan szinten hogy elhitetem magammal hogy én is azt akarom mondani. Nem fejtem ki a véleményem, nem mondok nemet, ha tudom hogy másnak nem tetszik. Félek hogy megbántom az embereket, akkor is mosolygok mikor semmi kedvem. Nem tudok önmagam lenni, nem mondom ki ami zavar, amit gondolok. Magamba folytok mindent. Mert nem akarok rossz viszonyt ápolni azokkal, akikkel együtt élek. Túlságosan zavar mit gondolnak rólam mások.

Ezt leírni is kemény volt. Talán nagyobb a baj mint gondoltam. Én úgy gondolom hogy nincsen szükségem pszichológusra. Tudtok ajánlani valamit, ami segíthet ebben? Magabiztos akarok lenni! Köszönöm!


2021. ápr. 15. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Némethi Erika YouTube csatorna
2021. ápr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
fú, mintha magamat hallanám pár évvel ezelőttről. teljesen átérzem, ugyan ezeket tudtam volna akkor elmondani magamról. Szüleim(főleg anya) a száraz fába is belekötnek, és ez hosszú éveken keresztül jelentős elnyomásként épült ki. Kitartás kellett ahhoz, hogy visszanyerjem az önbizalmamat velük szemben. Azaz kellett volna, de nem volt. Féltem, hogy elzavarnak itthonról, hogy tovább csökkentik a net korlátot, éppen ami, így inkább hallgattam. szépen lassan az osztálytársaim, akiket akkor még barátaimnak hívtam, eltávolodtak mellőlem, merthogy eléggé szűkszavú voltam. Kellett valami, vagy inkább valaki, aki nem sértődik meg, egy idegen, akivel még friss a kapcsolat, akinek az igazi énemen mutatkozhattamm be. azt gondoltam, hogy ez egy pszihológus lenne, akihez a mai napig is járok de nem ő volt szerintem az igazi segítség. Teljesen más indokokból munkát kerestem, és végül az SOS gyermekfalvak egri támogató toborzó csapatának lettem tagja. Mire már az interjúra mentem, tudtam, hogy a kommunikációs készségeimet is előre fogja mozdítani ez a munka, mivelhogy ismeretlen emberekkel kell határozottan beszélni. Eleinte nagyon nehezen ment a munka, az első napomon senkit nem szólítottam le, de a másodikon már többet, és ma már szinte mindet, és a suliban is, meg itthon is többet beszélek. Na most nem kell feltétlenül toborzónak lenned ahhoz hogy ki tudj bontakozni, nem is muszály új munkát keresned, inkább csak kezdj el idegenekkel beszélni. Kezdetnek a pszihológus sem rossz, de vele is inkább videochaten beszélj, hogy ezzel is növeld a személyees kontaktust. aztán pl menj oda valakihez az utcán és kérdezd meg hányóra, vagy hogy melyik út megyen budára, vagy valami jellegtelen kérdést, és így tovább szépen fokozatosan. Sok sikert, remélem használt valamit ☺ 18F
2021. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!