Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha a terápiás...

Normális, ha a terápiás alkalmak között megrohamoznak rég elfelejtett emlékek azzal kapcsolatban, amiről a terápiában beszéltem?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mióta tart a terápia? Mióta tapasztalod ezt?


Amúgy, normális.

2021. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Május 8.-án voltam először, a múlt heti alkalom után tök nyugis, és felszabadult voltam. Majd történt valami negatív a munkában, és az elkezdett negatív magánéleti emlékeket felszabadítani belőlem, azzal kapcsolatban, amiről a terápiában beszéltem.
2021. ápr. 19. 09:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi a gond? Vagy mi a furcsa?
2021. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem furcsa talán semmi, csak eszembe jutott valami, ami nem kötődik szorosan, sőt lehet, hogy egyáltalán a terápia célkitűzéséhez, és nem tudom, hogy beszéljek-e róla. Bűtudatom van, valami olyan miatt, amit nem tettem meg, mert nem az alkalom, amikor megtehettem volna külső körülmények miatt meghiúsult. De, ha másképp alakultak volna a dolgok lehet, hogy ártottam volna valakinek, aki fontos volt nekem. És ezen nem tudom túltenni magam, hogy nem tudom azt mondani, hogy biztos jól cselekedtem-e volna. És nem tudom, hogy szóba hozzam-e a terápián.
2021. ápr. 19. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondd. Így ahogy itt írtad.
2021. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Mindenről beszéljél a terápián, a terapeutát érdekli, hogy mi foglalkoztat, még a futó gondolataiddal is tud mit kezdeni. Az mindig legyen egy alapelv, hogy ne te döntsd el, hogy neki mi a fontos. Hagyd magad vezetni, ahogy tudatosodsz, idővel ráérzel Te magad is, hogy mik lehetnek lényegesek, akár egy homályos emlék, megfoghatatlan érzés is. Bár ha tényleg tavaly május 8-án volt az első alkalom, akkor már lehetnének sejtéseid ezekről.
2021. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Félreértettél, idén május 8.-án volt az első alkalom.
2021. ápr. 19. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, úgy látszik, késik a naptáram, nálam még csak április 19. van.
2021. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ó basszus én vagyok hülye, március 8-ra (03.08-ra) gondoltam, de valahogy most elszámoltam a dolgot, kicsit szét vagyok csúszva ...
2021. ápr. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!