Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni a...

Camorri kérdése:

Hogyan tudnék segíteni a páromnak?

Figyelt kérdés

A párom depressziót vélt felfedezni magán. Szerinte már sokkal régebben is volt neki, még azelőtt hogy összejöttünk. Korábban is feltűnt nekem hogy valami nincs rendben, de nem igazán tudtam hogy mi is lehet a baj. Sokáig engem hibáztatott sok dologért és azt gondoltam, tényleg velem lehet a probléma. De tegnap elmondta nekem, azt hogy Ő rájött arra hogy depressziós.


Hogyan tudnék segíteni neki, hogy leküzdhesse a depressziót? Valakinek ötlet?

Előre is köszönöm.

(Én 24 F, párom 21 L)



2021. ápr. 21. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Első körben.
2021. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled vele, hogy keres megfelelö szakembert - pszichológus - , aki segít neki kijönni belöle.
2021. ápr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Hasznot hajtó, örömérzést adó értelmes munka.
2021. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még tanuló. Én dolgozom, Ő pedig állami támogatást kap. De amit tanul, abban mégse akar elhelyezkedni. Nem tudja mi is akar lenni.
2021. ápr. 21. 11:52
 5/8 anonim válasza:
28%

Elmondom mi volt az ex barátommal. Depressziós volt, váltogatta a szakokat, nem tudta mit akar. Annyi lehetősége lett volna, de mikor bátorítottam, mintha a falnak beszéltem volna..úgyis azt csinálta, amit akart. Miután elment pszichológushoz, teljesen megváltozott, elkezdett szedni ilyen tablettákat. Azt se tudtam mit szed, mert nem mondta el. (itt közbejött egy távkapcsolat) Aztán hirtelen akkora önbizalma lett, aminek nagyon is örültem, majd közölte, hogy nálam sokkal szebb nők is vannak és dobott.🤣🤣🤣Azóta egyik csaj se jött össze neki. És még mindig nem tudja hol a helye.

Tehát arra figyelj, hogy hallgasson rád a barátod. Maximálisan számítson rád. Tudja hogy te vagy az aki egy biztos pont, mert én valoszinuleg ott rontottam el, hogy nem voltam eleg magabiztos. Nem volt elég a segítsegem. Nem kommunikalta le hogy mire volt szuksege tolem. Elmehettek dokihoz, de én nem tartom jó ötletnek...Több embert is ismerek akik voltak pszichologusnal(csaladon belul is) de mindenki szerint csak lehuzas. Egyszer-kétszer elmehet hogy mutasson egy irányt, onnantól kezdve tudatosan koncentrálnia kell a depresszió leküzdésére. Ismerősömmel is ez volt. Párszor elment, aztán növényi eredetű nyugtatókat szedett, ami nagyon jó hatással volt rá. Online előadásokat hallgatott a depresszió leküzdéséről. És láttam rajta hogy nagyon veget akar vetni ennek. 2 évbe telt és már sokkal jobban van. Tartsatok össze és legyen határozott abban amit akar!

2021. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm szépen a személyes történeted megosztását. Délután megmutatom majd a barátnőmnek, hátha igy elhiszi azt amit én tegnap este mondtam neki.
2021. ápr. 21. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus, ha van rá lehetősége.

Bíztasd, mutasd ki felé a szereteted és támogatásod, próbáld apró dolgokkal boldogítani (plusz ölelések, kedves szavak, csoki vagy bármi ilyesmi)

Mantrák, önismereti videók/könyvek/cikkek (konkrét életcél találása érdekében), tudatos fókuszálás az élet szép szegleteire

2021. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy tündér vagy, hogy szeretnél a barátnődnek segíteni. Szerintem már azzal segítettél neki, hogy ilyen gondoskodó barátja vagy
2021. ápr. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!