Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus embernél ez...

Egy nárcisztikus embernél ez miért lehet?

Figyelt kérdés

Az miért lehet, hogy ha valaki megszakítja a kapcsolatot egy nárcisztikussal, akkor az nem foglalkozik ezzel?

Ha megírod egy nárcisztikusnak, hogy többé ne keressen téged, hogyhogy szó nélkül tudja hagyni? Velem ez történt. Mikor megírtam neki, hogy ne keressen többet, vissza se írt és azóta sem ír.

Persze pont ez volt a célom, csak pszichológiailag szeretném megérteni. Ha valaki tökéletesnek hiszi magát és amúgy is évek óta ismeri a másikat, hogyhogy nem merül fel benne, hogy "de én tökéletes vagyok, lehetetlen, hogy valami ne tetsszen neki bennem"?


Vagy annak lehet köze ehhez, hogy igazából már nem szorul erre a barátra? Ez a nő, akiről szó van, régebben doktorandusz volt azon az egyetemen, ahol én is, akkor 1-2 alkalommal nálam aludt, volt, hogy javasoltam neki könyvet a tanulmányaihoz, vagy kölcsönadtam neki, egyszer egy tanulmányt is írtunk ketten, meg ellenőriztünk 1-2 cikket egymásnak, segítettem neki egyszer megjelentetni az egyiket egy folyóiratban, ahova bekerült az enyém. Régen gyakrabban találkoztunk, mikor épp beugrott az egyetemre (Pestről jött, vidéki egyetem), akkor szólt, hogy ha akarok mehetünk együtt ebédelni, de sokszor előre lebeszéltük, hogy melyik nap. Igaz, akkor is sokszor variált, higy melyik nap is jönne pontosan. Mikor abbahagyta a doktorit, akkor már nem jött az egyetemre és így nem találkoztunk, egyszer már nem is szólt, pedig erre járt. Igaz, előtte párszor nemet mondtam neki találkozasra, mert nem volt mindig időm.

Eleinte szimpi volt, aztán egyre inkább nem, volt, hogy megsértődött mikor nekem volt igazam, álszerény volt, másokról nagyon alpári módon beszélt, kihasznált másokat és még sok más húzása volt.


A lényeg: több éves ismeretség után megszakítottam vele a kapcsolatot, de hogyhogy ez őt hidegen hagyja?

Ha meg csak kihasznált, akkor miért keresett még azután is, hogy a doktoriját abbahagyta, hisz akkor már nem tudtam neki előnyt jelenteni? IT-cégeknél kezdett dolgozni, nekem ahhoz semmi közöm.



2021. ápr. 21. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leirom az en tortenetem :)

Az en narcisztikusom egy ferfi, en no vagyok. Kollegak voltunk, meg azt hittem, hogy baratok is.

Eleg sokat segitettem neki maganeletu dolgokban, igy kozelrol kovettem vegig azt, amikor a menyasszonya szakitott vele, majd ahogy o probalta visszaszerezni azonnal, majd harom honap csend utan iszonyatos hadjaratot inditott, hogy ujra visszaszerezze. A lany nem foglalkozott vele, aztan o is vegleg elengedte. Tehat en ezt lattam.

Ehhez kepest amikor en szakitottam meg vele a kapcsolatot, semmit nem reagalt. Pedig a fenti tortenet alapjan nagyon tartottam tole, hogy majd en is kapom ezeket. En jartam (es jarok) pszichologushoz emiatt, es o vilagitott ra, hogy de, felem is voltak ilyen jelek. Ujra elokerultek regi kutatasok, amiket be kellene fejezni, vagy en jobban ertek valamihez, csinaljam meg, stb de volt olyan is, amiben leirta, hogy mennyi mindent tett ertem es en altala lettem az, aki (zsenialis manipulalo levelel volt), ezekre nemet mondtam/nem reagaltam. Minden kapcsolatot, munkat felszamoltam, ami hozza kotott. Ezt kovetoen egy evig nem beszeltunk. Akkor keresett meg ujra, hogy dolgozzunk megint egyutt, o mar nem haragszik (ahan, o volt az aldozat, mert en otthagytam), es megint szeretne sok jot letrehozni. :) elutasitottam, es nem kezdett el gyozkodni (amitol feltem).

Talalt mas forrast maganak, aki megadja neki a dicseretet. En azt gondolom, hogy esetedben is idorol idore fel fog bukkanni, de ha nem voltatok parkapcsolatban, akkor konnyen el fog engedni. Arrol nem is beszelve, hogy o az aldozat, igy o meg van sertve, miert is keressen? O ezzel buntet teged :) es majd a vegen te konyorogsz neki (vagy nem). Ez a logikaja :)

2021. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nárcisztikus személyiségzavarban szenved az illető, akkor már meggyőzte magát arról, hogy ő különlegesebb, értékesebb másoknál, így nálad is. Tehát valószínűleg nem érti, hogy miért nem látod az ő grandiozitását, de úgy van vele, hogy mindegy, akkor majd tart kapcsolatot olyanokkal, akik látják a "nagyszerűségét" és - ha öntudatlanul is, de - kiszolgálják a figyeleméhségét. Elvégre a nárcisztikusok rengeteg vasat tartanak a tűzben, nagyon sok emberrel tartanak fenn olyan kapcsolatot, amiből szinten tudják tartani a törékeny önbecsülésüket. Abban a pillanatban, amint valaki megvonja a nárcisztikustól ezt a "rajongást", vagy akár kicsit is kritikusan viszonyul hozzá, esetleg asszertív módon viselkedik vele szemben, a nárcisztikus máris elfordul tőle. Magában persze nem érti a dolgot, de nem biztos, hogy felidegesedik. Vannak ilyen nárcisztikusok is. Egyébként pedig azzal, hogy nem nyalod a seggét, máris nem vagy számára hasznos. Innentől már hétköznapi szívességeket sem akar tőled kérni, mert kikerültél a "bizalmi" köréből. Egyszerűen hülye vagy, nagy eséllyel így könyveli el magában a történteket.
2021. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te halottál olyat, hogy egy nárcisztikus könyörög bárkinek is, hogy ne hagyja el?

Ennél többre tartja magát.

Vagy a másik amit nem értek, hogyha ez a cél, hogy ne legyen köztetek kapcsolat miért érdekel hiányol-e. (Valószínileg igen, de nem fogja elmondani, tudomásul vette, hogy már nem érdekled.)

2021. ápr. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy videó a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=V78MUtdei_0&ab_channel=N%C3%..


Egyébként nem lehetsz benne biztos, hogy most már sosem keres. Lehet, hogy később akar majd visszatérni, amikor épp nem lesz másik forrás.

2021. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább pszichopátia, és nem nárcizmus. A pszichopatákat nem érdekled, akkor sem ha felakasztanád magad, az pedig hogy elhagyod, neki nem okoz gondot. A nárcisztikus máshogyan viselkedne, akiket én ismerek 1-2 személy, ők nagyon félnek az elhagyástól (addig ameddig nem találnak egy új forrást, akit le tudnának csapolni).
2021. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Az 5-ossel nem ertek egyet. Amikor en szakitottam meg a kapcsolatot, akkor is ugy tunt, hogy nem erdekli. Visszatekintve neki ez volt az iranyomban levo buntetese.

Epp a napokban hallottam tobb helyrol, hogy szeretne ujra felvenni a kapcsolatot velem, ket ev utan.

2021. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mar regebbi kerdes, de a kerdezo valoszinuleg artott a narcisztikus onkepenek azzal, hogy megmondta neki, hogy ne keresse tobbet es ezt csak ugy tudja a narcisztikus kivedeni, hogy leertekeli az illetot, akar a sarga foldig, mert hat nyilvan nem o a hibas, hat hogy is lenne a narcisztikus a hibas. Es ezert nem keres, ezert enged el konnyen, mert at lettel sorolva, at lettel kategorizalva egyszeruen. Narcisztikus forrasbol atkerultel az artalmas kategoriaba. Ilyenkor szoktak “rajonni” hogy igazabol vegig szar ember voltal, csak ok nem jottek ra eddig, stb stb es ezt hangoztatjak masoknak is.

Az enyem 2 eve ugyanigy siman elengedte a lanybaratjat es akkor lett velem nagyon joban. En lettem az uj forras. Es nekem fikazta a csajt, hogy jobb is, hogy nem beszelnek mar. Lattam a screenshotot, hogy a csaj letoxikusozta es irta neki, hogy tobbet ne keresse. Ezt mutatta nekem is es sajnaltatta magat meg eloadta, hogy jobb is, mert ugyis szar ember volt, mergezo meg idegesito volt es amugyis csak sajnalatbol volt bele joban. Aha…

Aztan most allitasa szerint elokerult ez a lanybarat (szerintem a narcisztikus maga szedte elo) es most en vagyok lekoptatva. Tuti hogy most meg en vagyok lehordva, ugyanigy, mert mostanra meg velem jott fel sok nezetelteres.

Ezek teljesen beteg emberek, teveszmesek, nem normalisak.

2022. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!