Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a hosszútávú káros hatásai...

Mik a hosszútávú káros hatásai az olanzapinnak?

Figyelt kérdés

A pszichiáterem nyilván nem fogja elmondani, szóval tőletek kérdezem.

Majdnem egy évig szedtem ezt fost, most már leálltam vele.

Arra jó volt, hogy felszedjek 15-20 kg-ot az biztos.



2021. ápr. 26. 04:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hízás, memória problémák, kognitív problémák, idegrendszeri problémák. A jó hír, hogy ezek nem maradandóak, regenerálódni tud belőle az agy. Nyilván nem 20 év szedés után, de 1 év még nem vészes.

Vicces ezeket a szereket gyógyszernek nevezni, a méreghez, vagy a kábítószerhez közelebb állnak.

2021. ápr. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem nagyon tudom elviselni a plusz kilókat. Előtte kb kockahasam volt, tapadtak a lányok.

Remélem lemegy, sportolok, futok, de nem nagyon bírom kivárni.

2021. ápr. 26. 06:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal irták fel? Csak ùgy, magadtól ne hagyd abba...
2021. ápr. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A családom bevitt a pszichiáterhez, mert megváltozott a viselkedésem.

Mondtam a pszichológusomnak, hogy nem szedem tovább, aki ki is kotyogta a pszichiáteremnek egyből. Utána a pszichiáterem írt fel másik gyógyszert, ami elvileg nem okoz étvágynövekedést. Valószínűleg még rosszabb, mert különben akkor elsőnek is felírhatta volna ezt.

Szóval most nem szedem azt se, és hazudok mindenkinek a gyógyszerszedésről.

Nem tudom mi lenne, amúgy ha elmondanám. Gondolom még inkább megpróbálnának meggyőzni, de ez végül is az én döntésem kell, hogy legyen, szóval egy idő után gondolom rámhagynák.

2021. ápr. 26. 06:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy ami rosszabb, lehet elmondanák a családnak, hogy nem szedem a gyógyszert. Vagy megpróbálnának meggyőzni, hogy feküdjek be, amit nem akarok hallani sem.
2021. ápr. 26. 06:44
 6/10 anonim ***** válasza:

5# orvosnak és pszichológusnak titoktartási kötelezettsége van, ezért az égvilágon semmit sem mondhatnak a családodnak.


Mi a diagnózisod? Valami oka csak van, hogy felírta...


Kórházi kezelésre csak akkor kötelezhetnek, ha ön-és/vagy közveszélyes vagy.

2021. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyéb akut és átmeneti pszichotikus zavarok a diagnózis.
2021. ápr. 26. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem véletlen írták fel, ezt szedni kell... Ha valami problémád van vele, akkor beszélj a pszichiáterrel és találjatok közös megoldást. Ennél a mentális zavarnál nincs olyan opció, hogy nem szedsz gyógyszert...
2021. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

antipszichotikumot azért nem adnak csak úgy.

a hízás elég gyakori, memóriaproblémák, megnőtt alvásigény... stb.

de ha tényleg pszichotikus problémád volt (rendesen kivizsgálva, klinikai szakpszichológussal is történt beszélgetés, teszt kitöltések) akkor az antipszichotikum többet használ, mint árt

2021. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ZoliZoziZzZ ***** válasza:
Érdekes kommentek ezek, nekem pont, hogy a súlyos szorongásomtól voltak memóriaproblémáim, mióta beállt a gyógyszer minden űjra csodálatos! :)
2022. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!