Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós (volt) a társad,...

Depressziós (volt) a társad, hogy vészelitek/vészeltétek át?

Figyelt kérdés
Én már nagyon nehezen bírom, hogy folyton a körül forog az életünk, hogy hogy (nem) érzi magát. A kezdeti együttérzés helyett gyakran fásultságot és haragot érzek. Nem tudom, mi lenne itt a szerepem. Évek óta tart. Itt a gyerek is, de teljesen hullámzó, hogy mikor számíthatok rá. Nagyon nehéz így dolgozni is. Elfáradtam. Volt/van egy pszichiátere, aki az utóbbi időben gyakran elérhetetlen, vagy az ígérete ellenére nem hívja vissza, de nem akar váltani, mert hogy “ez az orvos ismeri őt igazán”. Keressek én egyet és cipeljem el?

2021. ápr. 28. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, keress egy új pszichiátert. Ha nem kap normális pszichiátriai ellátást és nem jár pszichoterápiára, akkor nem lesz jobban. Van elég akaratereje? Jobban akar lenni vagy beletörődött? Ahhoz, hogy valaki kilábaljon a depresszióból nagyrészt akaraterő kell, a gyógyszer és a pszichoterápia egyfajta támogatásként van jelen.

(Az érzéseid teljesen érthetőek és jogosak, egy ilyen ember mellett nem lehet sokáig bírni. Ráadásul azt írod, hogy évek óta így megy.)

2021. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, azt hiszem, nem nagyon van akaratereje. Csak nagy nekibuzdulások szóban. Épp ezért nem tudom, én mit tegyek. Köszönöm a válaszod.
2021. ápr. 28. 11:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!