Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két aspergeres általában jól...

Két aspergeres általában jól kijön egymással?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 21:19
 1/4 Metionin ***** válasza:
91%
Nem feltétlenül. Én enyhe aspi vagyok, a kolinkban volt egy másik aspi és halálra idegesített. Viszont apám szintén aspi tesóját imádtam gyerekként is.
2021. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanúgy nincs rá garancia, mint két neurotipikus esetén.


Hiába logikusabbak (ez pozitív, mert nyíltan beszélnek tabutémákról is és keresik a konszenzust, illetve a kompromisszumot), ha bizonyos ingerekkel kapcsolatban intoleránsabbak és olyan apróságokon is fenn tudnak akadni, ami neurotipikus embereknek fel sem tűnik vagy bőven belefér az átlagos kapcsolatba. És itt van még egy ok: az aspie általában maximalistább, nem fogadja el a "jólvanazúgy" kapcsolatokat, neki optimális kapcsolat kell.

2021. máj. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Ha megfelelő aspergeres társat képzelek el magam mellé, az a kép úgy néz ki, hogy ülünk egymás mellett, mindenki a saját gondolatvilágában abszolút anélkül a kellemetlen érzés nélkül, hogy mondani kellene valamit, mert kínos a csend. Én szeretem a csendet és nem szakítom meg értelmetlenül. Nekem a tökéletes az lenne, ha nem érne hozzám, nem lenne kényszer megszólalni, úgy viselkedni, mintha érdekelne, és csak akkor beszélnénk, ha mondani valónk van. Ilyen nyílván nem létezhet így akármennyire is elviselhetőbb egy hasonló aspergeres társasága, az én fénymásolatom nem lehet, tehát tökéletes soem lesz.
2021. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így érzek utolsó.
2021. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!