Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van rá valami "házi" mód,...

Van rá valami "házi" mód, hogy egy ADHD kikerüljön a "nincs energiám megcsinálni" állapotból?

Figyelt kérdés

Amikor nem lusta az illető, egyszerűen a saját agya miatt nem képes felkelni és megcsinálni egy feladatot. (A lusta ember nem is akarja, az ADHD-s meg szorong és utálja magát ezért)


Persze a pszichológus lenne a helyes megoldás, de egyelőre az nem megoldható, van rá valamilyen módszer?


2021. máj. 7. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az adhd nem szorong. Az szorongásos betegség ami önmagában erős figyelemzavart okoz. Van papírod az adhdról? Kivizsgáltattad? Ha igen, neked kell gyógyszer, ahhoz hogy működj. Ha csak feltételezed, hogy az van és amúgy szorongsz, akkor inkább a szorongást kezeld.

Tudom, mert én kivizsgáltattam magam hivatalosan adhdra és kiderult, hogy az nem vagyok, ellenben a szorongás okoz nálam add szerű tüneteket. Hasonló pokol. Viszont abból ki lehet jönni

2021. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ki van vizsgálva. A szorongást elírtam, inkább arra akartam célozni vele, hogy nem azért nem csinál semmit, mert leesik az ujjáról az aranygyűrű
2021. máj. 7. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Értem. Gyógyszert nem kapsz, vagy kérsz?

Én hatalmas szorongassal is muszáj hogy felkeljek pl a gyermekem miatt. Tehát meg lehet csinálni a dolgokat még ha nehéz is, ha kések, ha zombin nézek ki. Szóval erre sajna más megoldás nincs mint doit, csak mellette kell keresni megoldást. A szorongasom kezelésével pl már jobban vagyok, ha adhdm lenne, azt kezeltetném.

2021. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress valamit, amitől jobban érzed magad, rendezettebb a környezeted vagy vakit aki ispiráló és példát mutat, mint a sthréber osztálytársak. A törődés is jót tesz. Időben kell kérni az erre alkalmas embert.
2021. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!