Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyomorideger, iszonyatos...

Gyomorideger, iszonyatos gyomorfájásra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Tudom, csökkenteni a stresszt, de az nem megy olyan könnyen. Viszont kegyetlenül fáj mostanában a gyomrom az idegességtől. És folyton furcsa korgást érzek ilyenkor, sokszor már sugárzik az alhasamba, hátamba is a fájdalom. Szoptatok, úgyhogy nem szedhetek be bármit. Ha eszek valami szárazat, az valamennyit segít, de nem sokat. Ugye nem lehet ebből komolyabb egészségügyi problémám?

2021. máj. 10. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De lehet. Hosszú távon ilyen mértékű stressz okozhat akár szervi problémákat is. Ha saját magad nem tudod oldani a feszültséget, vagy megoldást találni a csökkentésére, keress fel egy pszichológust.
2021. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1#-nek igaza van, tartós stressz esetén nagyobb eséllyel alakul ki pl. gyomorfekély. Keress fel egy pszichológust, ha önállóan nem tudod kezelni a stresszt.
2021. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De 1-2 hét alatt még nem alakulhat ki, ugye?
2021. máj. 10. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 1-2 még nem számít krónikus stressznek, de jó lenne, ha valamivel elkezdenéd csökkenteni. Pl. relaxáció, légzőgyakorlatok, jóga, autogén tréning...
2021. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, ennyi idő alatt még nem. Ne aggódj. :)

Ha egyelőre a pszichológus nem opció, akkor én is ajánlom a relaxációt (vannak szuper hanganyagok youtube-on), az olvasást és a testmozgást.

2021. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozom valami ilyesmivel. :)
2021. máj. 10. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért belinkelem, amit az én pszichológusom ajánl önálló gyakorlásra, hátha segít:

[link]

2021. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. máj. 10. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jók a lelki gyakorlatok, de ha gyorsabb erdményt szeretnél, próbáld ki a manuálterápiát. A "gyomorideg" a gerinc tartó izmok nyomódása, rövidülése miatt is lehet, nagyon nagy eséllyel.
2021. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, erről tudnál részletesebben írni nekem?
2021. máj. 11. 01:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!