Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan egyen önbizalmam?

Hogyan egyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Általános iskolában, gimiben mindig bántottak mert kancsal voltam, és kövér is. Mostanra már megműtettem a szemem és fogytam is (165 cm, 70 kg) odafigyelek az étkezésemre, mozgok, igényesen öltözködöm és sminkelek. Eddig véresen féltékeny voltam a szőke lányokra a barátom körül, énis szőke lettem, de így sem vagyok megelégedve magammal, a barátnőim mindig szebbek nálam, én nem öltözködök olyan kihívóan. A barátaim szerint gyönyörű lány vagyok, ír pár srác is nekem. Nekem eddig 1 kapcsolatom volt, abban sem becsültek meg, sem a családomtól sem az exemtől nem kaptam soha dícsérő szavakat, hiába dolgozom magamon sosem érzem magam elég jónak.Szakemberhez nem szeretnék menni mert hiába dolgozom, jelenleg nem engedhetem meg magamnak.

Mit tegyek?



2021. máj. 11. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Hát, akkor semmit. Ha az ember "nem engedheti meg magának" a megoldást, akkor mit lehet mondani...?
2021. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem csak a külsődön kell dolgozni, hanem (elsősorban) a belsődön is. Rengeteg olyan nő van, aki nem túl dekoratív, de mégis olyan kisugárzásuk van, hogy bájosak, kedvesek, szépek. Ha nem akarsz pszichológushoz menni, akkor keress kapcsolódó könyveket, videókat. Pl. Pál Feritől vagy Almási Kittitől. Kezdd el az önismeretet gyakorolni, találd meg magadban a jót és hogy mi az, amin változtatni szeretnél. A családoddal sajnos nem tudsz mit tenni, de ha megtanulod szeretni magadat, akkor nem fogsz belemenni számodra méltatlan kapcsolatokba.
2021. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van egy-két olyan szakember, aki már a netre is tesz fel dolgokat ingyen. Persze az nem személyes, de ha önismereti témában rákeresel és sokat foglalkozol vele, akkor az is segíthet. Illetve, akik nem becsülnek meg téged, azokkal csökkentsd le vagy szakítsd meg a kapcsolatot. Ők csak visszatartanak téged.
2021. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!