Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig gondolkozok,hezitál...

Meddig gondolkozok,hezitál egy őngyilkos,mire megteszi?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy rossz,végeláhatatlan élethelyzetben van,semmi reménye,meddig hezitál? 1nap? 1hét? 1hónap? 1év? Vagy ha öngyilkos gondolatai vannak elég egy "pont az i re"?
2021. máj. 19. 17:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondolkozik*
2021. máj. 19. 18:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő.
2021. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Redl ezredes c. Szabó István filmet.
2021. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, még soha nem próbáltam.
2021. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még öngyilkos (ki gondolta volna, mi?) és soha nem terveztem hogy öngyilkos leszek. De ha a józan eszemre hallgatva belegondolok, akkor biztosan hogy folyamat és nem napok kérdése a döntés. Szóval ez nem úgy működik, hogy na elég volt, holnap vonat elé ugrok vagy leugrok az XY hídról. A depresszió is folyamat, nem az van hogy felkelsz egy keddi napon hogy nincs kedved semmihez és ezért te depressziós vagy.
2021. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem évek kellenek hozzá, mire eljuttatja magát az ember, hogy megteszi.
2021. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ezek az esetek pillanatnyi erősen beszűkült tudatállapotban történnek, egy amúgy is durva mélyponton. Szóval nem hinném, hogy van olyan, aki évekig tervezi, inkább csak egy opcióként gondol rá.
2021. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ez a pillanatnyi beszűkült tudatállapot lehet évekig tartó depresszió, vagy kilátástalanság következménye. Nem nagyon van olyan ember, aki rendben van az életében, és hirtelen beszűkült tudatállapotba kerül, és megöli magát. Erre értettem, hogy évekig depressziós, kilátástalan az élete, szorong vagy valami, és utána megteszi. De kell hogy legyenek először öngyilkos gondolatai, vagy mélyponton kell legyen az életében, amiből nem tud kimászni egy jó ideig, hogy ilyen tudatállapot előjöjjön. Szerintem ezután teszik meg.
2021. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Évek/évtizedekig tartó depresszió mellett általában több év alatt érik meg az ilyesmi az emberben.
2021. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!