Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Narcisztikus ferfival lehetett...

Narcisztikus ferfival lehetett dolgom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Roviden a lenyege hogy 3honapot voltunk egyutt majd a semmibol szakizott velem. De abba a 3 honapba mar az elejen azt irta hogy szeret, kozos jovonket tervezte haz stb. Ha szakitani akartam vele konyorgott szinte. Utana kesobbiekbe meg egyre lejebb adta volt h ahelyett h velem lett volna inkabb haverokkal iszogatott, meg hogy ami nekem van az nem jo, egy munka helyen is dolgozunk ott is hogy en nem csinalok semmit, probalta volna meg szabni hogy mit csinaljak vagy hogy. Meg hogy en mem teszek bele semmit a kapcsolatba csak o !! Es ugy szakitott azzal mert en nem hallgatok ra mondhat nekem barmit suket fullekre talal. Ahogy ezt meg beszeltuk el sirtam magam elotte. Utana meg mint ha mi se tortent volna. Mint ha nem is szakitottunk volna. Probalt viccelodni velem stb. Bent a munka helyen is ha ossze talalkozunk probal viccelodni velem es nem akar rosszba lenni. Utanna ma meg el kezdte nekem meselni hogy a szulei valnak es ki van borulva meg nem tudja hogy oldja meg a dolgokat mert koltozniuk kell. De o nem akarja sajnaltatni magat. Majd ra elkezdte csikorgatni a fogat, amit utalok es kerdezi hogy mar nem zavar valaszoltam h de es annal jobban csinalta vicceskedni probalt. Oszinten en meg ilyennel nem talalkoztam es nem tudom hova tenni. Lehetseges hogy egy narcisztikussal lenne dolgom? Es ha igen mire szamolhatok felole meg?
2021. máj. 22. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nárcisztikus. Többféle nárcisztikus is van, ha nagyon foglalkoztat, ajánlom Barbara youtube videóit. Azt hiszem, Nárciszcoach néven van csatornája.

Nekem az apám volt nárcisztikus. Tõle is nem egyszer tapasztaltam, hogy senki nem csinál elég jól semmit, egyedül õ ért mindenhez és legyen mindenki hálás neki, amiért tanácsokat ad és megmondja, hogyan csináljanak valamit jobban. Ha velem csinálta ezt és azt mondtam neki, nem kérek a tanácsából, azzal felelt, hogy õ biztos csak irígykedek és õ nem tehet róla, hogy mindent jobban tud.

Állítólag eleinte nagyon kedves volt az anyámmal, majd ahogy teltek az évek egyre jobban inkább cselédnek tekintette, mintha csak azért lenne, hogy a fizikai szükségleteit kielégítse. Magának mindent is megengedett, sose tudtuk biztosan, merre van, ha nincs otthon, néha hallottunk egy-két pletykát, hogy sokat jár egy másik nõhöz. Amikor az anyám válással fenyegetõzött, ellezdett pedálozni, kedveskedni és nem lett végül semmi. Aztán hamar megint visszaállt a helyzet a szokásosba.

A fogcsikorgatós dolog nem feltétlenül nárcisztikus jellemzõ. Bár nálunk is volt olyan, hogy állandóan csinált valamit, amirõl tudta, hogy idegesít, azt mondta, ez a szeretet jele. Na kösz.

Az egyik legtipikusabb dolog az volt, hogy mindenkivel vicceskedett és kedves volt, szívességeket tett egy szóra. Nekünk, a családjának vagy csak hosszas nyaggatás után tett meg valamit, vagy akár éveket kellett rá várni. Felnõtt koromra ez már úgy jött le, hogy úgy vette, mi már hozzá vagyunk kötve, viszont a barátainál szívességekkel kell elérnie, hogy függjenek tõle és ajnározzák.

Amióta elváltak (végre) megint próbál jópofi lenni, szívességeket akar tenni (amit rendre visszautasítok) és mindig próbálja érzékeltetni, hogy nélküle nem fogunk boldogulni.

Tényleg amúgy nagyon sokféle húzása lehet egy nárcisztikusnak és simán lehet, hogy a te pasid is az. Érdemes utánaolvasni, videókat nézni a témában. Viszont ha tényleg nárcisztikus, akkor legyen a tudatodban, hogy nem téged szeret, hanem egy képet, amit kialakított rólad és a legjobb módszer ellene, ha minél kevesebbet érintkeztek.

2021. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!