Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szertralin 50mg meddig vannak...

Szertralin 50mg meddig vannak mellékhatások?

Figyelt kérdés

Sertralin Sandozt 50mg-ot írt fel a pszichiáter depresszióra és szorongásra. Az első négy napban fél adagot kellett szedjek, hogy hozzászokjon a szervezetem (amiben kételkedek hogy ennyi elég), ma tartok a negyedik napnál.


Az alvásomat tönkretette, éjfélkor fekszek le, egykor alszok el kb. és kb. fél 4ig alszok megszakításokkal. Aztán 6-7-től alszok egyhuzamban 3-4 órát még délelőtt.

Tegnap óta émelygés is van, hajnalban hánytam.

Az a szerencsém, hogy otthon vagyok, mert suli/munka mellett ezt így nem bírnám, ha reggel nem tudnék visszaaludni, még így is kába vagyok meg fáj a fejem az alváshiánytól.


Tudom hogy ezek gyakori mellékhatások, és hogy az alvásra gyakran írnak mellé nyugtatót. A doki is gondolkozott rajta, de nem akartam, mert nem hiányozna hogy aztán szenvedve szokjak le róla.Hányingerre ha rosszabbodna tudnék deadalont szedni, de az alvásra nem hiszem hogy van megoldás az xanaxon stb kívül.


Akinek van tapasztalata, mikor múlnak el ezek a kezdeti tünetek? Van olyan, hogy valakinél nem múlnak el? Hosszútávon ez így tönkretenne, eddig legalább aludni tudtam, ráadásul még csak holnaptól jön a teljes adag.


23/f



2021. máj. 22. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

kb. két-négy hét míg beáll a gyógyszer és valóban ezek a mellékhatások, ezért szoktak nyugtató felírni mellé.

én 100 mg-ot szedek, nem is építette fel nekem, de xanax mellett nem éreztem a mellékhatást, próbáld meg egy-két nap, hogy beveszel minimálisan és ha jobb lesz tőle, akkor érdemesebb ebben a pár hétben szedni

2021. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Balogh Zsozsó ***** válasza:
62%
Én is rosszul voltam a gyógyszertől, igaz én mást is szedek. Szedj hozzá xanax- ot, mert így nehéz lesz a pár hét. Én szedtem, de még így is szörnyű volt.
2021. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!