Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki tudja megállapítani, hogy...

Ki tudja megállapítani, hogy milyen mentális betegségem van?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy van valami mentális betegségem (leginkább a generalizált szorongásra) gondolok, de lehet van mellette más is. Nyílván én nem tudom diagnosztizálni magam. Egy pszichológus meg tudja állapítani, vagy esetleg pszichiáter kell? És ti mit javasoltok, menjek el kivizsgáltatni?

2021. máj. 23. 18:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(17/f)
2021. máj. 23. 18:29
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Pszichológus kezdetnek jó lesz. A pszichológus beszélget veled, a pszichiáter csak bogyókat ír fel.
2021. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De a pszichológus tud diagnosztizálni?
2021. máj. 23. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, menjél el, és nem az a fontos, hogy mit írnak a kórlapra, hanem hogy segítséget kapjál.
2021. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Pszichológus
2021. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem a szüleimmel beszélni fogok erről, hogy el kéne menni
2021. máj. 23. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Pszichológus hivatalosan nem diagnosztizálhat, ezt csak a pszichiáter vagy a klinikai szakpszichológus végezheti, de a tapasztalatuk/rutinjuk alapján azért jó eséllyel be tudják valahová sorolni a problémát.
2021. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, én is a pszichológust javaslom. Csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta diagnosztizálhat, más nem! Ők meg tudják állapítani, hogy szükség van-e pszichiáter bevonására, vagy elegendő-e önmagában a pszichoterápia.
2021. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó: a klinikai szakpszichológus is pszichológus.

Kérdező: első körben elég a klinikai pszichológus, ő tud diagnosztizálni. Ha esetleg gyógyszerre lenne szükséged, akkor úgyis átirányít pszichiáterhez, ha pedig nem, akkor ő is tud kezelni a továbbiakban. Sok sikert! :)

2021. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
(Bocsánat, az "utolsó"-s kommentet a hetes válaszolónak szántam.)
2021. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!