Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napok óta tartó öngyilkossági...

Napok óta tartó öngyilkossági gondolatokkal bemehetek a háziorvoshoz segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Több mint 1 hete rossz itthon a hangulat, minden probléma rajtam csattan, illetve mindenért okolva vagyok, ezért pàr napja már magamba fordultam. Tegnap mégjobban felerősödött ez egy családi vita miatt. Jelenleg nincsen munkám, (több helyre küldtem önéletrajzot, most is várom a választ) îgy albérletbe költözni jelenleg nem tudok. Úgy érzem hogy nem bírom már tovább, ezért napok óta öngyilkossági gondolataim vannak, de mégsem merem megtenni.

Ha bemegyek a háziorvoshoz, és elmondom neki a panaszom, és segítséget kérek, szerintetek tud segíteni valamit?


2021. máj. 27. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Először is nyugodj meg, és gondold át alaposan a helyzetet. Pár napig tartó rossz hangulat miatt nem éri meg olyan dolgot csinálni, amit lehet, hogy egy életre megbánsz.

Ha úgy érzed hogy segítség kell, szerintem nyugodtan menj be a hàziorvoshoz, és ő elküld szakemberhez, akivel megtudod beszélni a problémáidat. De elsősorban lehet, hogy otthon kéne leülni és megbeszélni, hogy pontosan mi bánt téged.

2021. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az orvos antidepresszánst írhat ill. beutalhat pszichoterápiára.


Hívj egy lelkisegélyszolgálatot, ha azonnali segítségre, beszélgetésre van szükséged.


Illetve vannak papok, lelkipásztotok is akik jártasak mentálhigiénében... keresd őket!

2021. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiaterhez is mehetsz, nem beutalokoteles rendeles. A haziorvosok gyakran nem ertik meg a mentalis betegsegeket, es kiveszik a reszuket a stigmatizaciobol, de a pszichiater inkabb tud mit kezdeni ezzel a helyzettel, es o tud tovabbkuldeni pszichologushoz is.
2021. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el tölti el őket, hogy határtalan békében élnek."
2021. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemes tudni, hogy az utóbbi egy évben megnőtt a pszichológushoz, pszichiáterhez fordulók száma. Időpontot kell egyeztetni, nem lehet csak úgy besétálni valahova.
2021. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A háziorvoshoz be lehet menni, sőt kell is, ha ilyen rossz állapotban vagy. Mindenképp fordulj szakemberhez, az öngyilkossági késztetés nem tréfa, nem olyasmi, amit elég lenne otthon átgondolni!

Álláskeresés tekintetében hasonló cipőben járok, ráadásul albérletben lakom és évek óta küzdök depresszióval. A megtakarított pénzem nagyjából nyár végéig elég. Egyelőre úgy fest, hogy kénytelen leszek kompromisszumot kötni, és beérni egy alacsonyabb presztízsű munkával. Lehet, hogy 10+ év banki munka után elmegyek pl. biciklis futárnak. (A bankban én mondtam fel, nagyrészt egy agresszív, nárcisztikus főnök miatt.)

2021. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok én is otthon mindennap szekálnak mert nem találok semmit, hogy semmirekellő vagyok ahol lakom ott nem találni így megy tovább más kiút nem lesz csak az öngyilkosság csak nem tudom hogyan lehetne fájdalommentes és hatásos
2021. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tud, menj be, ha ennyire rosszul vagy!

Azt gondold át előtte magadban, hogy mekkora esélyt látsz rá, hogy valóban megtennéd ezt a dolgot, vagy "csak" mélységesen el vagy keseredve. Ha az öngyilkosságos "szöveggel" mész be, akkor neki kötelessége(!) bevitetni téged mentővel a kórházba, pszichiátriai osztályra.

2021. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bementél?
2021. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!