Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten tudtok jó magán...

Budapesten tudtok jó magán pszichiátert ajánlani? Terapeutához már járok, ezért szeretném ha terápiával is foglalkozna az illető.

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz pszichoterápiára. Szeretnék elmenni pszichiáterhez is. Szeretném meg kérdezni ajánl-e esetleg antidepresszáns kezelést.

Be kéne jelentkeznem egy orvosi vizsgálatra amire egyszer már nem mertem elmenni. Lehet előtte egy hétig vagy pár napig esténként nyugtatót kéne szednem, erről is szeretném kikérni a véleményét.

Extrém fáradékonyság, alvásproblémák, este komoly szorongás. Konkrét egészségügyi problémáim is vannak aminek nem találták szervi okát, hallottam hogy volt akinek az antidepresszáns kezelés segített. Több problémám is van amiről kikérném a váleményét.

Idáig olyan pszichiátereket néztem akik terapeuták is. Ez nem jött be. Ők pszichiáternek és terapeutának sem voltak jók, ezért nszeretném szétválasztani a dolgot. Tehát olyan pszichiáterhez szeretnék menni aki csak pszichjiáter nem terapeuta. Nyilván neki más részét mondanám el a problémáimnak és nem menni bele annyira a részletekbe, elmondanám azt is hogy járok már terápiára.



2021. máj. 30. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig jobb lenne, ha egy kézbe tennéd a problémaidat, és úgy keresnéd a megoldást. Ez az "ennek is egy kicsit elmondok", és "annak is egy kicsit elmondok" nem a legjobb variáció.
2021. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem valt be a dolog. A pszichiaterek akiknel eddig jartam nem valtak be terapeutakent. Kevesebb idejuk volt ram, kevesbe ereztem hogy ertenek a problemaimat, tobb penzbe kerultek, viszont elment az ido a konkret dolgok megbeszelesevel es nem jutott ido a gyogyszeres kezeles atbeszelesere. A jelenlegi pszichologusommal elegedett vagyok, de valoszinuleg szuksegem lenne gyogyszeres kezelesre is.
2021. máj. 30. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Szedsz azóta gyógyszert ?
2021. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jo pszichiatert talaltam. Coaxilt, Mirzatent es Rivotrilt irt fel. Azt mondta hagyjam abba a Sanval szedeset, abba is hagytam.

Sokkal jobban vagyok azota erzelmileg es konkret egeszawgugyi problemaim is javulni kezdtek.

2 hetente jarok hozza 50 percre. Mindent alaposan elmagyaraz. Elvileg csak pszichiater, terapiaval nem foglalkozik. En nem tudom mit szokas terapianak nevezni, de atbeszeljuk a problemaimat eletviteli es egyeb javaslatokat is kapok. Szoval en ugy tekintem hogy terapiat is kapok tole a gyogyszerek melle.

Jarok hetwnte pszichologushoz. O meghallgazta a problemaimat es sok mindent javasolt. Jo szakembernek tunik, de nagyon lassan halad a dolog. Idaig 3-szor voltam nala. Atbeszeltuk a problemaimat, megbeszeltuk hogyan telnek a napjaim es mik a problemaim. Kaptam hazifeladatokat is. Egyelore semmi haszna nincs a pszichologusnak de abban remenykedem hogy hosszutavon vhova kifutva dolog. Nem tudom pontosan hogyan dolgozik egy pszichologus, de nekem mar egyszeru barati beszelgetesek is valtoztattak meg az eletem. Szoval egy szakember foleg felnyithatja az ember szemet olyasmire amit nem lat. Egyelore abszolut semmi eredmenye a pszichologusnak de azert bizakodo vagyok.

A ketto egyutt egyebkent rohadt sokba kerul. Heti 9k a pszichologus, 2 hetente 25k a pszichiater, havi 5k a gyogyszerek. Az utikolltseget nem szamolom mert van berletem. Igy is havi 91k ha havi 4 hettel szamolunk.

2021. jún. 17. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
A pszihiaterhez miért kell 2 hetente menned?
2021. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam masodszor. Adott idopontot 2 het mulvara. Hazafele uton en is elgondolkodtam ezen. El is hataroztam hogy legkozelebb rakerdezek, megprobalom megbeszelni hogy inkabb havonta jarjak. Az elso alkalom utan elvileg azert kellett ket het mulva visszamennem hogy atbeszeljuk megfeleloen hatnak-e a gyogyszerek. Az elso alkalomra csak rovidebb idopontot foglaltam ezert nem sikerult mindent atbeszelni, nem is bantam hogy 2 het mulva vissza kell mennem. Most mar en is kezdem furcsalni. 2 het mulva mindenkepp megyek mert elfogynak a gyogyszereim. Akkor rakerdezek miert gondolja hogy 2 hetente kell jarnom.

Inkabb ritkabban mennek hosszabb konzultaciora. A 30perces konzultacio 20k, az 50-60 perces 25k. Arban nem nagy kulonbseg es eleg sok utazast is megsporolnek. Bar igy is hosszabb konzultaciokra jarok de ket hetwnte lehet hogy nem lenne szuksrges.

Majd 2 het mulva megirom mit mondott es hogy megfelelt-e neki ha havonta jarok. Ha addig nem felejtem el.

2021. jún. 17. 16:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Te miert kerdeztel ra a dologra? Szefsz valamit? Vagy ugy erzed hogy kellene?
2021. jún. 17. 16:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent hasznosan teltek ezek az alkalmak. Nem csak a gyogyszerek szedeset beszeltuk meg. Konnyen lehet hogy hasznos lenne 2 hetente jarnom, csak hat anyagilag eleg huzos a dolog.
2021. jún. 17. 16:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz szándékkal kérdeztem. Igen gyógyszert szedek es jártam pszihologushoz( nekem nem jelentett semmit ).

Pszihiaterhez nekem elég havonta. Mar nem megyek magán orvosokhoz , sajnos nem volt hatásosabb.

2021. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos sok egeszsegugyi problemam volt. Volt olyan problema (nem mentalis hanem urologiai problema volt) amin evek alatt nem tudtak segiteni allamin. Maganban egy megfelelo szakorvos egy honap alatt kikuralt. Ha megengedhetem es fontos akkor maganba megyek. Jelenleg a mentalis allapotom az egyetlen amivel magan szakemberekhez jarok.

Most pl. evek ota probalom allami ellatassal es termeszetes gyogymodokkal kikuralni egy eleg komoly leguti problemamat. Nem nagyon sikerul. Nem is gondoljak at az orvosok hogy milyen gyogyszereket adnak, sokszor csak rontanak a tuneteken. Azt gondolom ha ezzel is magan orvoshoz fordultam volna mar megoldodott volna. Persze nem fer bele minden a keretbe.

2021. jún. 17. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!