Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen létezhet? Mennyi az...

Ilyen létezhet? Mennyi az esélye annak, hogy ez előforduljon?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy pszichoszomatikusan meg lehet akár vakulni is. Azóta teljesen kivagyok. Attól félek, hogy el fog menni a látásom. Egész nap rettegek ettől. Felkeresek egy pszichológust, ha nem sikerül megnyugodnom.

2021. jún. 2. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hipochonder vagy. De ne félj, nem vagy egyedül, mert én is. Ne olvass utána az interneten semminek, csak magadat pánikoltatod feleslegesen. Tudom, hogy borzasztó nehéz megállni, de csak így tudsz segíteni magadon.
2021. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A hipochondriától még senki nem vakult meg. :)
2021. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Hipochonder vagy. Jobb, ha minél előbb felkeresel egy pszichológust! Könnyebb az elején kezelni, nem pedig akkor, amikor már több éve bent vagy a betegségektől való rettegés körforgásában.
2021. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szorongasod van. Nem az ilyen embereknek lesznek pszichoszomatikus zavarai. Te a problemadat pszichesen eled meg. Akinek pszichoszomatikus tunetei vannak, az elfojtja, nem eli meg a felelmet, a stresszt es a teste reagal.

Te boven megeled ezzel a rettegessel.

2021. jún. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor hipochondriától biztos, hogy nem lehet megvakulni?
2021. jún. 3. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet...
2021. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Régen pánikbeteg voltam, akkor attól féltem, hogy elájulok, meg hevesen vert a szívem, szorított a gyomrom. Most is hasonló tüneteket produkálok, csak azt érzem, hogy el fog menni a látásom.

Elképesztő, olvasok valamit, és rögtön elkezdek félni.

2021. jún. 3. 12:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!