Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával hova, és...

Szociális fóbiával hova, és hogyan tudnék fordulni?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy még a háziorvosomnak se mondtam, mikor legutóbb voltam fél éve a rendelőben (más okból nyilván).

Kihez fordulhatnék, miket kéne mondanom? Nem biztos hogy örül az orvos ha egyből azt mondom hogy ez a betegségem, mikor még ki se vizsgált senki ezzel kapcsolatban, remélem érthető a probléma. De látom magamon a tüneteket, rengeteget utánaolvastam, ismerősök tapasztalatai stb. És kéne segítség (akár gyógyszeres segítség is)



2021. jún. 3. 20:41
 1/4 anonim válasza:
Pszichológos segíthet ebben.
2021. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de hogyan megyek oda a pszichológushoz, vagy a háziorvoshoz, aki elküld hozzá?
2021. jún. 3. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod a háziorvosnak.Meggyőződik róla ,kérdéseket tesz fel.Aztán átirányít a tb-s pszichológushoz,vagy pszichiáterhez.

Elmondhatod hogy magadra ismertél a szociális szorongás tüneteiben.Nagyon megkeseríti a mindennapjaidat,és szeretnéd elhagyni,vagy legalább felülemelkedni rajta,hogy ne uralja a személyiségedet ez a betegség.

2021. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felkeresed a területileg illetékes pszichiátriai gondozót. Területfüggő, de az esetek többségében ide nem kell háziorvosi beutaló. Időpontot kérsz, fogad egy pszichiáter és ő eldönti, hogy tovább küld-e pszichológushoz, vagy nem. TB alapon nem tudsz egyből pszichológushoz menni, a várólista is nagyon hosszú és a terápiák is rövidebbek.
2021. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!