Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer interferencia?

Gyógyszer interferencia?

Figyelt kérdés

A pszichiáterem felírt nekem Helex SR 0,5 mg (napi 2 tabletta) és Mirzaten Q-Tab 30 mg (lefekvés előtt 1 tabletta) gyógyszereket. Ezek mellett 3x100 mg Tiapridalt is szedek, illetve Coverex vérnyomáscsökkentőt.)


A Drinfo weboldal gyógyszer interferencia mutatója azt dobta ki, hogy a Helex és a Mirzaten nem ajánlott szedni együtt. Akkor most mit csináljak? Egyszerűen nem merem rászánni magam arra, hogy a Mirzatenből bevegyek… A dokim most utazott el két hét szabira…


Előre is nagyon köszönöm a segítő szándékú válaszokat.



2021. jún. 24. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg ne kezd el addig szedni, ameddig nem tudsz újra menni a pszichiáterhez. Nem tudom nálad ez mennyire megoldható (mennyire akut a probléma amire kapod a gyógyszert, vagy ráérsz elkezdeni 2 hét múlva), magamból kiindulva én nem szedném be ameddig nem tudok egyeztetni az orvossal de én nagyon rá tudok parázni dolgokra
2021. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pszichiátered nem tévedésből írta fel ezt a két gyógyszert... Jól tudja, hogy mit mivel lehet szedni. Az említett gyógyszerek szedhetőek együtt, de a betegtájékoztató szerint "óvatosan" kell alkalmazni, mivel a Mirzaten növelheti a benzodiazepinek okozta álmosságot.
2021. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Na igen, én is így vagyok ezzel, szabályos gyógyszer fóbiám alakult ki nálam. Néhány hónappal ezelőtt még semmi bajom nem volt, most meg tömnöm kellene magamba olyasmiket, amiknek a betegtájékoztatója rosszabb, mint egy egy Stephen King regény...


Második: Logikusan hangzik amit írsz, elvégre csak tudja az orvos, hogy miket ír ki nekem, csak ez az interferencia dolog kissé elbizonytalanított.


Mindkettőtök válaszát köszönöm!

2021. jún. 25. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!