Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kettő közül melyik a jobb...

Kettő közül melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy illik-e ebbe a kategóriába a kérdésem, de talán igen. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ha valakivel sok rossz dolog történik és egy ideig csak a rosszd dolgok és szinte semmi jó meg ha akaratán kívül nem boldog, akkor melyik jobb megoldás: beletörődni a rosszba és akkor sem remélni semmi jót, amikor épp egy semleges időszakban van tehát amikor se nem olyan rossz de se nem olyan jó vagy az a jobb ha reménykedik, hogy boldogabb lesz, hogy tervez, hogy igyekszik küzdeni?


Ha küzd és reménykedik és aztán mégis csalódik mert nem fordul jobbra a sorsa vagy nem elég boldog, akkor pofára esés a vége. Ha meg nem reménykedik és beletörődik, hogy neki az jut, hogy boldogtalan legyen, akkor meg depressziós lehet.

Nekem úgy tűnik, hogy igazából egyik sem jó megoldás. Más lehetőség viszont nincs...



2021. jún. 29. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a küzdést választom, mert akkor van remény.
2021. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy a küzdés. Aki beletörődik, az a könnyebb utat választotta. Akkor nincs is értelme élnie.
2021. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%
Hozzám a remény nélküli küzdés áll a legközelebb. Az azt jelenti, hogy megpróbálom a változást, hogy legyen valami, de közben elfogadom a rosszat is, hogy ne legyen rossz, ha mégse sikerül. Így nincs mit veszíteni.
2021. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!