Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik egy állattól...

Hogyan működik egy állattól való fóbia?

Figyelt kérdés

Aki pl fél a békától vagy a póktól (akár kutyától, vagy baromfitól) valójában mitől fél? Az összes fajtától vagy csak egy adott fajtától?

Sokszor hallom másoktól, hogy félek valamilyen állattól, és ilyen gyűjtőfogalmakat adnak meg, amin belül nagyon sok különböző méretű, színű, egyéb tulajdonságú állat van. Persze vannak közös tulajdonságaik is, de pl. kígyók közül nem mind mar vagy kutyából van öleb és emberméretű is.

Szöveges válaszban írjátok le pontosan mitől féltek és szerintetek mi az oka. Persze csak akkor, ha ezt nektek nem okoz gondot felidézni, nincs kényszer.

Köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 29. 19:23
A kérdező szavazást indított:
fóbiám van, az egész fajtól félek valamilyen, akár nem reális okból (pl. ronda, fura stb.)
fóbiám van, de csak egy konkrét fajtától félek valamilyen, akár nem reális okból (pl. ronda, fura stb.)
nincs fóbiám, de az egész fajtól tartok rossz élmény vagy élmények miatt vagy más okból
nincs fóbiám, de egy konkrét fajtától tartok rossz élmény vagy élmények miatt vagy más okból
nincs fóbiám, nem félek állatoktól, de szerettem volna szavazni
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra mindegyik fajta béka rém ijesztő... :( Sokkos állapotba kerülök, ha meglátok egyet... Mintha pánikrohamom lenne olyankor.
2021. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a pókoktól még a pici pókoktól is bepánikolok
2021. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, én viszont a legdurvábban kinéző pókoktól sem félek, akár meg is fogom, de a békák áhh...
2021. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a pókoktól félek, nehéz elmondani, miért.

Kb majdnem az összestől, kivéve a pár milliméteresektől.


Amúgy nem utálom őket, szóval ha látok egyet szenvedni, megsajnálom, inkább hátborzongató érzés elképzelni, hogy rajtam mászik.

Plusz kb az összes póz, amit fel tud venni, az szerintem mind hátborzongató. Főleg ahogy ereszkedik le, vagy ahogy szövi a hálóját.

Amikor meglátok egyet, képes vagyok percekig bámulni, mint valami idióta, mintha a kaszást néznem, aki valami alattomos dologra készül éppen :D

2021. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En a saskatol meg a nagy csotanytol. Pedig nek vagyok felos, tul vagyok mar meredek helyzeteken, de egyik se ubereli azt az erzest mikor 12 evesen ram szallt egy saska. Fogalmam sincs mi az oka...
2021. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló én meg a békákat meg merem fogni semmi félelmem sincs csak a pókoktól
2021. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a poloskáktól halálosan rettegek. Valamikor ősszel volt hogy este volt ültem a fotelben a tévé mellett, twlefonoztam és mellettem rohadt közel meghallottam azt a jellegzetes hangot🤢 én sokkolva és rémülten szaladtam oda az ágyra anyához. Ő megkérdezte tőlem történt valami? Bogarat hallottam-mondtam remegő hangon. Aztán egy perccel később a sötétben repült el a szemünk előtt kb fél méterre. Én egész este kivoltam. Anyám folyamatosan kapcsolgatta fel a villanyt, próbálta elkapni de nem tudta. Egész este a folyosón kellett ülnöm annyira rettegtem. Ha a szobában voltam és meghallottam a hangját sikítófrászt kaptam és mindent leverve magam körül rohantam ki a szobából (most ezen lehet nevetni, addig jó amíg nem tapasztaltad meg milyen). Amióta ez történt, nem csak a poloskáktól hanem bármiféle bogártól ami bejön legyen az egy ártalmatlan szúnyog rettegek.
2021. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A darazsaktól félek. A sárga csíkos színük, a zümmögésük, az, hogy kukába is mennek aztán meg a gyümölcsre. Odapofátlankodik hozzám és nem megy el. Ha zárt térben van akkor kész vagyok, pánik a köbön. Pedig csípett meg és nem haltam bele, de akkor sem tudom legyőzni magam.
2021. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

A fóbiák kezelése egyszerű, és gyors.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=30s

2021. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindentől aminek tolla van. Minél nagyobb annàl jobban.


Gyerekkoromban egy csapat csirke letàmadt mert kenyérrel a kezemben szaladtam oda, hogy "pipi" Én erre nem is emlékszek, csak mesélték.


Maga az egész mozgàsuk, ha elkezd szàrnyàval csapkodni, ahogy sétàl, meg az egész kinézete. Még egy galambtól is fosok, 28 év alatt jutottam odàig, hogy arrébb hesegetem ha felém jön. Persze csak óvatosan nehogy csapkodjon.


Tisztàban vagyok vele, hogy irreàlis. Kellő tàvolsàgból egy cinegét, vagy egy kiskacsàt cukinak tartok. Sőt egyszer egy galambot is megsírattam mert pàrom megpróbàlta megmenteni de elpusztult.


Megenni sem tudom. Legfeljebb a csirkemellet, mert làtom egy szàrnyban vagy egy combban az àllatot.

2021. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!