Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bolond vagyok? Mit tegyek?...

Bolond vagyok? Mit tegyek? Elmondjam a pszichiáteremnek?

Figyelt kérdés

Kisgyerekként sok éven át fizikailag, szexuálisan bántalmaztak. Igyekszem nem gondolni rá, de néha akaratlanul eszembe jut, és olyan mintha újra "látnám" az egészet. Mint egy nemkívánatos vetítés a fejemben ... nehéz pontosan leírni. Közben azt érzem, hogy lefagytam, hogy az emlekkepek valosabbak mint a valóság, és sokszor nem tudok válaszolni, megszólalni, reagálni ha épp olyankor beszélnek hozzám.

Nem tudom akarattal elhessegetni ezeket, nem tudom mit tegyek.

Bolond vagyok? Ha elmondom a pszichiáteremnek mit fog tenni?



2021. júl. 1. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bolond elég nagy trama az amit átéltél, a félelemtől blokkolsz le,

én is iggy vagyok. Menny el pszichológushoz,segíteni fog.

2021. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Most ez hirtelen jelentkezett a pedofil törvény folyamatos kommentálgatása során vagy folyamatosan felszínen volt és már eddigi életedet is negatívan befolyásolta ? Mert utóbbi esetben mindenképpen pszichológushoz érdemes fordulni. Ez nem bolondéria, de az emberi gondolatok mániás halmozódása tényleges betegséget képes generálni.
2021. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a poszttraumás stressz?
2021. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy bolond!


Te egy nagyon szerethető ember vagy, aki nem tehet arról, amin keresztülment.


Említsd meg az orvosodnak a dolgot röviden,de erre más szakember kell.

Javítsatok ki, ha tévedek, de az orvosok inkább gyógyszert írnak fel.

2021. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Emlékbetörésnek hívják az ilyesmit, abszolút nem vagy bolond, teljesen természetes jelenség, ha valakit olyan súlyos trauma ért, mint téged. Mondd el nyugodtan a pszichiáterednek, teljes mértékben meg fogja érteni a dolgot, és ha ért az ilyesmihez - remélhetőleg ért - akkor fog majd tudni segíteni neked, hogy feldolgozd ezeket az emlékeket. Ha ez sikerül, akkor többé nem lesznek emlékbetöréseid, vagy legfeljebb csak sokkal ritkábban és sokkal kevésbé intenzíven, mint most.
2021. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!