Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? (Lamolep gyógysze...

Ez normális? (Lamolep gyógyszer, bipoláris zavarra)

Figyelt kérdés
Egy hete voltam életemben először pszichiáternél, ahol bipoláris affektív zavart állapítottak meg nálam. Az orvos felírt 50 mg Lamolep gyógyszert, amiből 1 dbot kell bevennem, és mellé 0,5 mg Helexet abból reggel és este. Kb 4 napig hihetetlenül feldobott voltam, előjött a mániákus epizód, aztán jött a mélypont, 3 napja nagyon rosszul vagyok lelkileg. Sírógörcsök törnek rám, nagyon nem érzem jól magam-tudom milyen a depresszív epizód, de ez most annál is erősebb. Aki már szedett lamolepet vagy helexet, az tapasztalt hasonló tüneteket az elején? Ez normális?

2021. júl. 1. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Szólj a pszichiáterednek! A depressziós epizód teljesen más gyógyszert igényel, mint a mániás.

A Lamolep ilyen rövid idő alatt nem fejti ki a hatását, az 50 mg pedig egy minimális adag, amit még feljebb fog vinni a pszichiátered.

2021. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
50 mg kb a semmivel egyenlő. Hatása nincs az biztos
2021. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem lamoleptől van. Maga a betegség ilyen. Meg a Lamolepet kb 1 hét után éreznéd. Amugy a legjobb bipora. Én is azt szedem 3 éve.
2021. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló!-Ez jó hír! És mióta szeded már nincsenek ilyen szélsőséges kilengések? Beállt egy normális alaphangulat azóta? Nyugtass meg kérlek :)
2021. júl. 2. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem az utolsó hozzászóló vagyok, de én lassan egy éve szedek lamolepet 200mg-ot, frontinnal és scippával (antidepresszáns).

Folyamatosan állítgatni kell az antidepit hangulattól függően.

Nekem sok idő kellett, de segített.

Teljesen egyenesbe soha nem fog tudni hozni, viszont sokkal kevésbbé durvák a hullámzások és már képes vagyok kezelni saját magamat is.

Nyilván azért vannak néha megbotlások, amikor éppen valami nagyon stresszes dolog történik az életemben, akkor rosszabb tud lenni de még így is elviselhetőbb sokkal.

Ha van kérdésed még nyugodtan írj :)

2021. júl. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2021. júl. 20. 16:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!