Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez generalizált szorongás...

Ez generalizált szorongás lehet? Ha igen, gyógyszerrel kezelhető?

Figyelt kérdés

Hónapok óta egész nap van bennem egy alap feszültség, szorongás ébredéstől kezdve.


Jelentéktelen dolgokon is képes vagyok izgulni vagy felidegesíteni magam, nem alszom túl jól, nem tudok ellazulni.


Igazából az okát nem tudom, mindenem megvan.


Ha sportolok egy időre elmúlik aztán újra visszajön.


Meditáltam, vitaminokat szedek, mindenféle teát stb kipróbáltam amit ilyenkor írnak/mondanak, semmi eredménye.


Ez pszichiáter/pszichológus által adott gyógyszerrel javítható?



2021. júl. 4. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak testi tüneteid is?
2021. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Igen javítható.

Engem mindenki lebeszelt a gyógyszerről , de mar élhetetlen volt az életem. Egy eve kinlodok. Míg végre találtam egy orvost aki a megfelelő gyógyszerrel egy nap alatt megvaloztatta az életemet. Mellette járok pszihoterapiara es minden téren aktivizaltam magamat.

Szorongásos depresszióra scippat kaptam , nem okozott mellekhatast , azon kívül hogy a libidom nulla , de most lemondok róla mivel az eletemrol van szó.

2021. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"Ha sportolok egy időre elmúlik aztán újra visszajön." Szerintem kezdj el sportolni, rendszeresen, mert ha működik, mért ne. Feküdj le 21:00 előtt, kelj fel 6:00 előtt.


Pár hónap múlva, ha nem javul, akkor egy szakember (pszichológus) segíthet. Pszichiátereket nem ajánlom a gyógyszerek lehetséges mellékhatásai miatt.

2021. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!