Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira stresszes vagyok,...

Annyira stresszes vagyok, hogy 22 évesen elkezdett szürkülni a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok nem stresszes lenni, egész nap, reggeltől estig csak stresszelek. Itthon is nagyon rossz, a munkában is nagyon rossz. Mindenki csak piszkál. Nagyon keveset alszok, amiatt is gúnyolnak már, hogy nagyon álmosak a szemeim. Reszketek egész a nap a dühtől, az idegességtől. Nem tudok változtatni, mert nem vagyok képes rá. Semmit nem értem el én egyedül az életben, és ennek az utóhatását tapasztalatom. Másnak mindenkinek van mindene, nekem semmi nincs, semmit nem tudtam letenni az asztalra. Jobb ne élni ilyen tudattal és ilyen idegbetegen? Nem megyek pszichológushoz, mert nincs rá pénzem. Úgy érzem, semmi se tud boldogítani, annyit csalódtam. Én nem vagyok több egy bohócnál, aki szórakoztat, de negatív értelemben. Azzal szórakoztatok, hogy milyen gagyi életunt depis szar vagyok. Mikor lesz vége szerintetek?

2021. júl. 10. 01:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a társadalmi elvárásokat, és azt, hogy magadat másokhoz hasonlítod. Zárkózz el a közösségi médiától, ahol mindenki hamis idilli képet fest önmagáról. Arra koncentrálj, amik valóban értékes dolgok, azokat nem lehet pénzzel megvenni. Fogyasztói társadalomban élünk, ahol mindenkinek az a státuszszimbóluma, hogy mennyi holmija van, és azok milyen márkások. Felejtsd el. Ez a korunk rákfenéje. Te is csak egy ember vagy, nem tökéletes. Bocsáss meg magadnak, próbald meg szeretni önmagad, mert együtt kell élnetek. Kérdezd meg magadtól mik a valóban fontos dolgok neked? Ki helyezi rád ezt a nyomást? Esetleg valaki más? A szüleid többet vártak el tőled? A saját életed éld.
2021. júl. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne értsd félre, teljesen komolyan mondom:


Szerintem tök attraktív az ősz haj, nekem már fiatalon elkezdett hullani és elég menőnek tartanám ha helyette inkább őszülne...

Több rokonom, nagyapa-apa is hordoz egy olyan gént ammiatt már nagyon fiatalon, kb 35 évesen teljesen őszek voltak, sokat viccelődünk ezzel családi összejövetelekkor, nincs ezzel semmi probléma.


Huszonévesen egyébként éppen ebben a cipőben jártam, amit leírsz.

Egyszer csak vége lett, és többé már nem éreztem rosszul magam.

Rájöttem hogy értékes ember vagyok, ahogy Te is, és többet érdemlek mint hogy állandóan magam marcangolnak.


Akik pedig emiatt gúnyolnak, szerintem nem kell hogy közötök legyen egymáshoz... tudd a saját éréked, ne pazarold rájuk.


Tarts még ki, vedd észre és mélyedj el az olyan mindennapi csodákban, mint a hajnali szellő, a reggeli madárcsicsergés vagy a naplemente.

Minden rendben lesz.


Ezt a zenét neked választottam:

https://www.youtube.com/watch?v=MrHxhQPOO2c

2021. júl. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell pénz a pszichológushoz? Minden lelki beteg azt hiszi, hogy csak magánba lehet elmenni. Van állami ellátás is, tb alapon, csak utána kell járni.
2021. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!