Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jön rá az emberre a...

Miért jön rá az emberre a vonaton és autóban a görcsös panikroham? ( remegés) Pedig már nem pánikolok sehol, egyedül autó és vonat vagyis ha sokáig tartózkodok egy járműben.

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt mi honnan tudjuk???
2021. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt talan a pszichiateredtol kerdezd. Az emberek tulnyomo tobbsegenek nincsenek ilyen rohamai.
2021. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Panikosoktol kérdeztem... Elsősorban, ha valaki lett volna már esetleg ilyen helyzetben tudja miről van szó... :-)
2021. júl. 12. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is pánikzavaros vagyok. Az autó, vonat meg úgy általában a tömegközlekedés mind olyan dolog ahol nem te irányítasz, becsukódik az ajtó és indulás. Ez vált ki olyan téves menekülési reakciót, hogy be vagy zárva, ami veszélyes, neked innen el kell menned le/ki kell szállnod stb. Hülyeség az egész, de nagyjából így működik. Ilyenkor érdemes megad lefoglalni valami mással, kifelé nézelődni, valamit megfigyelni és nem a belső gondolatokkal foglalkozni.
2021. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, legközelebbi pszichoterápián erről fogok beszélni a doktornővel:-)

Valóban ez lehet a baj, mert ugye bestresszelunk,hogy mi lesz ha "rosszul leszünk" :)

2021. júl. 12. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan, pedig nem leszünk rosszul, én se ájultam el még soha, mégis a pánikrohamnál ez az első gondolat, hogy úristen, el fogok ájulni ami szintén hülyeség. :D Ez egy negatív gondolkodási minta amit valamivel meg kell törni, mindfulness sokat tud segíteni. :) Vagy ha az önmagában nem akkor az antidepresszáns+alprazolam kombináció (már ha nem szedsz gyógyszert).
2021. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen teljesen igazad van. Szedek antidepit :)

Minden jót neked!

2021. júl. 12. 19:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!