Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kezelni ezt az...

Hogyan lehetne kezelni ezt az egeszet?

Figyelt kérdés

sziasztok. nem reszletezem, csak roviden leirom. 12 eves koromban volt egy balesetem, ami kovetkezteben orvosrol orvosra kellett mennem, 2 evet tudtam meg suliba jarni, de 14 eves korom ota a hazban elek. sajnos akkoriban udvarra se nagyon tudtam kimenni. most vagyok 20 eves.

ez a bezartsag annyira megviselt, hogy 16 eves koromban vagdostam magam, hol durvabban hol enyhebben, ez 18 eves koromig tartott (rendszeresen). azota talan 10-15x fordult elo az utobbi 2 evben hogy ezt csinaltam, de probalom turtoztetni magam.

tehat a problemam az, hogy ha nagyon ideges leszek az elso dolgom az, hogy borotvat,tut vagy kest veszek elo es nekiallok vagdosni vagy karcolni magam.

sokszor sirogorcs is ramtor remegessel

olyan is sokszor elofordul hogy egyik pillanatban nyugodt vagyok a masikban meg remegek az idegtol, legyen ez annyi, hogy leejtettem a ceruzat, elment az aram, leontottem magam vizzel stb.

ha tul sok adrenalin er vagy stressz a gondolkodasmodom is megvaltozik - kb olyanra mintha barmit megtudnek tenni, legyen szo arrol, hogy megolni valakit, vagy magamat stb (nem, nem elek es nem is eltem gyogyszerekkel vagy drogokkal)

pszichologushoz nem szivesen mennek, tapasztalat miatt..

elore is megkoszonnem ha valaki tudna valami tanacsot adni hogyan tudnam ezt kezelni orvosi segitseg nelkul

20/L


2021. júl. 14. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt szakember nélkül nem tudod legyőzni. Hidd el, tapasztalat. Most amúgy már ki tudsz menni pl utcára? Mi volt a betegséged?
2021. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Orvosi segítség nélkül nem tudod kezelni. Ez már bőven az a kategória, amihez pszichiáterre és pszichológusra egyaránt szükség van.
2021. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!