Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik Agórafóbiából helyre...

Akik Agórafóbiából helyre álltat,hogyan csinálták ? Jó lenne,ha leírnátok a teljes történeteket.Megoldható ?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 09:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Pánikbetegségem,van/volt de miután édesanyám itthol elhuny,agórafóbiám is lett.Akkor amikorr haldokolt,itthol is pánikba estem,és még utána néhányszor.Ki szeretnék jönni ebből.Az anyu halálát feldolgoztam.De az utcát veszélyes helynek érzem.
2021. júl. 17. 09:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pánikbeteg vagyok. Egyrészt szükség van már ilyen esetben gyógyszeres kezelésre (antidepresszáns+szorongáscsökkentő) emellett pedig vannak nagyon jó technikák amivel el lehet indulni. Ilyen például a szisztematikus deszenzitizáció, keress rá neten, nekem bevált.
2021. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató elvonás után annyira szorongtam, h a boltba se mertem elmenni. Lassan, fokozatosan szoktattam magam a kimenőkhöz. Előbb elmentem a boltig, de nem mentem be. Aztán bementem, de húztam kifelé ezerrel. Aztán kicsit erőltettem, h leskelődjek. Aztán a bolt után bementem a postára is. Aztán a plázába, stb, stb, stb. Egy idő után hozzászokik az idegrendszer a helyzetekhez, csökken a szorongás, majd el is múlik: kioltódik. De napi szinten gyakorolni kell, mindig kicsit nehezebb feladatokkal. Lényegében ugyanúgy hozzászokik, és megerősödik az idegrendszer, mint az izmok ha súlyzókat emelgetsz. Nem szabad sokat lelkizni rajta, csak csinálni. Kisebb visszaesések, rosszullétek ( pánik) miatt sem szabad abbahagyni. Vele jár, normális, de elmúlik.
2021. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es: pont ezt hívják szisztematikus deszenzitizációnak amit te is csináltál (illetve én is). Nekem is bevált.
2021. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Megnéztem a videót is.Amit leírtatok,azt járható útnak találom.Még egyszer köszönöm szépen.
2021. júl. 17. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb azóta?
2022. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen valamennyire,voltam távolabbi utcákon.A főutcán is ahol már 3-éve nem jártam.
2022. jan. 5. 09:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!