Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? 20 éves vagyok és...

Mit tegyek? 20 éves vagyok és meleg.

Figyelt kérdés

Tavaly októberben depressziós lettem, ami még a mai napig tart és úgy érzem, hogy sose lesz már vége. 20 éves vagyok és meleg. Ezt tudtam már ez előtt is, csak sosem foglalkoztam vele igazán, mert el voltam foglalva más egyéb dolgokkal mint például az érettségi. Vége lett a sulinak, novemberig nem találtam munkát sem, mert szlovákiában élek és nem beszélem a nyelvet. A vírusnak köszönhetően otthon voltam 8 hónapot, úgyhogy ez is lehet az oka, hogy depressziós lettem, bár úgy érzem ez előbb-utóbb jött volna magától is.

Egyszerűen már nem tudom mit kezdjek magammal. Van 2 barátom az egyiknek tavaly elmondtam hogy meleg vagyok, a másiknak csak múlt héten sikerült. Gondoltam hátha megkönnyebbülök, de ez sem jött össze. Decemberben elkezdtem napi szinten füvezni, amit még a mai napig csinálok, valószínűleg, ha tudnék szerezni, már rég mást is használnék. Nemrég már vagdosni is elkezdtem magam, és minden nap azon gondolkodom hogy öngyilkos leszek. Most ott tartok, hogy egyszerűen semmire nincs már életerőm. Régen szerettem, például tévézni, olvasni, barátokkal kimenni. Ma már kényszerből csinálom az egészet, mert máskülönben csak az öngyilkosságon jár az eszem.

Elmentünk idén egy fesztiválra is a két barátommal, kedvem az nem volt rá egyáltalán, de gondoltam hogy buztos jó lesz, mert a harmadik alkalommal voltunk és az első két alkalommal nagyon jó volt. Na ez úgy telt, hogy az első nap képszakadásig ittam, a következő két nap jóformán alvással telt, a barátaim megismerkedtek egy csapattal, persze mentek a nők után is, mint a normális emberek, én inkább leléptem a sátorba és reménykedtem benne hogy minél hamarabb vége az egésznek.

Beszélni ott van a két barátom, de velük is csak üzenetben beszélek ilyenről, mert személyesen nagyban kerülöm a témát, alapból nagyon utálok erről beszélni. Inkább próbálom az egészet elfelejteni, de persze ez sosem fog sikerülni.

A családomnak sosem fogom elmondani, nem az a fajta emberek akikkel ilyenről lehet beszélni (homofób).

Mit tegyek? Ha tud valaki segíteni szivesen várok bármilyen tanácsot, mert már magam se tudom, hogy meddig húzom még így.

Már arra is gondoltam, hogy lelépnék valahova, de anyagilag ezt sem engedhetem meg magamak.

Jobb munkát nem fogok találni, már próbálkoztam a nyelvtanulással, sikertelenül, úgyhogy jobb munkám sosem lesz, önállósodni így sosem fogok tudni. Bár ha így folytatom lehet már ilyen munkám sem lesz mert minél tovább annál jobban kezd kihatni ez az egész a munkámra is. A két barátom szerintem nem gondolja komolyan hogy megölném magam, vagy csak nem érdekli őket, de már rég megbántam azt is, hogy elmondtam nekik.

Szakemberhez nem fogok fordulni soha, mert ismerem magam már annyira hogy ez esélytelen nálam.



2021. júl. 19. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Szererencséd, hogy meleg vagy, mert a nőknék úgysem lenne esélyed pénz nélkül, de férfiaknál még lehet.
2021. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem a halál annyira végleges, és nem megoldás. Van hobbid? Szakmád? Lépj be Facebookon az lmbtq csoportba, biztos vagyok benne, hogy segítenek, akár anonim kérdést is tehetsz fel. Tudom, hogy nehéz helyzetben vagy, de én mindig azt mondom, hogy semmi sem tart örökké. Ez a depressziós epizód is ideiglenes. Nekem van meleg ismerősöm, és azt látom rajta, hogy boldog! Fiatalabb korában, őt nem fogadta el a környezete, ezért elhagyta azt. Sorstársakkal ismerkedett, ők lettek az új családja. Arra szeretnélek kérni, hogy ne az öngyilkosságon járjon az eszed, hanem azon, hogyan tudnál mégis kitörni abból a skatulyából, amibe most beleragadtál. Mindig van kiút.
2021. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A marihuána biztos rátesz pár lapáttal a hangulatodra, negatív értelemben. Céltalanná, közömbössé tesz, semerre se megy az ember élete ha a füvön van. Ha magyarok közt szeretnél lenni és munkát vállalni próbálj szerencsét Budapesten. Ma már nem számít bűnténynek a melegség, 1989 előtt még igen. Keress sorstársakat.
2021. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha Szlovákiában nem igazán tudsz elhelyezkedni a nyelvtudás hiánya miatt, én a helyedben keresnék valami munkát Magyarországon, szállással egy nagyobb városban. Talán nem egy álom a fizetés, meg ilyen helyen élni sem de ugródeszkának jó, gyűjthetsz pénzt, új környezet, talán jót tenne.
2021. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs azzal baj hogy meleg vagy de ha a családod homofob jobb ha titokban tartod. Ha Magyarországra jössz jobb ha itt se reklámozod de nyugodtan keres magadnak valakit csak diszkréten. Érződik hogy zavar hogy meleg, pedig ezzel nem is lehet és kell bármit csinálni, ilyen vagy és kész. Szlovákiáról nem sokat tudok de nem egyszerű feladat ilyen feladat ilyen fiatalon önállónak lenni. A tanulást javaslom valamilyen hiányszakmát, viszont Magyarországon ez nehéz lesz mert új OKJ van, és 3 éves sulik lesznek. Nem tudom Szlovákia melyik részén laksz de talán átjárhatnál Magyarországra tanulni. Én Budapestre jártam 120 km röl tanulni úgy lettem Klímaszerelő. Nyelvtanulást is érdemes lenne próbálgatni a Németet javaslom. Még fiatal vagy nem kell kétségbe esni én 40 hez közel is még tanulok.
2021. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt még le akartam írni a Depressziót érdemes lenne megpróbálni kezelni. Szlovákiában is van magyar pszichiáter.
2021. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezt sokkal könnyebb leírni mint megvalósítani, de én is úgy gondolom, hogy a legjobb amit tehetsz az az, hogy keresel munkát Budapesten, vagy valami más nagyobb magyar városban, ahol elfogadó a közeg. Pécs például szuper ilyen téren, tapasztalatból mondom! A környezetváltás nagyon rádférne és ezt sajnos máshogy nem tudod megtenni, csak ha elköltözöl. Amúgy is 20 éves vagy és egyelőre nem is szeretnél továbbtanulni ha jól értem, tehát attól függetlenül hogy meleg vagy vagy sem, lassan úgyis itt lenne az ideje annak, hogy kirepülj. Tudom hogy nehéz, de hidd el, hogy ha egyszer találsz magad köré 3-4 olyan embert aki teljesen elfogadó, vagy akár maguk is lgbtq tagok, akkor teljesen máshogy fogod magad érezni! A lényeg hogy tudd, nincs veled SEMMI baj, csak az életben egy kicsit a start vonal mögül kellett elindulnod. Nagyon fiatal vagy még, tudom ez klisé, de előtted az egész élet, tanuld meg szeretni saját magad társaságát és egyedül is lehet boldognak és magabiztosnak lenni. Nem az tesz értékessé, hogy van-e melletted valaki és hogy az a valaki az ellenkező nemből való. A fűvel én is leállnék egyébként, nincs ellenemre a dolog és néha lehet jó is, de van olyan ismerősöm akinek hasonlósan „pozitív” változásokat hozott az életébe a gyakori használata. Ha szeretnél esetleg dumálni, akkor írj nyugodtan, én is 20 vagyok, nekem is voltak depresszív időszakaim, de már sokkal fényesebben látom a világot. A lényeg hogy SOHA ne add fel!
2021. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
Prostitúción gondolkodtál már? Sokan szeretnek fiatal meleg srácokat dugni. Jó pénzkereseti lehetőség, és nyelvtudás sem kell hozzá.
2021. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég hogy depressziós de még idegenek is sexeljenek vele? Családja is előbb utóbb megtudná.
2021. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!