Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan személlyel, aki egész nap fekszik, iszik, két értelmes mondatot nem tud beszélni, a szülei nyakán lóg, mint egy gyerek?

Figyelt kérdés

Nem okoskodásokat várok, pl. hogy "a szülei nevelték ilyennek", meg hogy "ki kell zárni/el kell zavarni otthonról és megtanulja", stb. ilyeneket tudok én is. Kizárólagosan élettapasztalatokra, történetekre vagyok kíváncsi, kinek hogyan alakult az élete ilyen személy mellett. Biztos többen vagyunk ilyen helyzetben. Kinek hogy oldódott meg? Az a legnagyobb baj, hogy önként nem megy be sehova.

Maradjunk tisztelettel, és szorítkozzunk a leírtakra. Köszönöm!



2021. júl. 20. 23:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Semmit
2021. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Sürgősen pszichológushoz kell mennie. Az ilyenek pszichésen beteg emberek. Ha ilyen lányom lenne, nem hagynám a nyakamon lógni, hanem elvitetném orvoshoz. Ha egész nap fekszik, iszik, akkor valószínűleg depressziós. Hosszútávon pedig sem az illető, sem a környezete nem tudja ezt elviselni.
2021. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a hozzászólásod, a probléma ott kezdődik, hogy a pszichológus is csak gyógyszereket ír, amit vagy szed az illető vagy nem. Beutalni, beutal, külömböző helyekre, amivel nem lenne gond, ha nem csak önként lehetne bemenni bárhová is. Nagyon szr a rendszer, az adófizető kisemberek nyakán maradnak a mentális beteg emberek, senki nem foglalkozik a gyógyításukkal/rehabilitációjukkal, közben a hozzátartozó is leépül. Az atyaúristenért sem tudsz egy mentális beteget beimádkozni a pszichiátriára, amivel egyébként még neked is kételyeid vannak, de valamit viszont kezdeni kell a helyzettel, így végső elkeseredésében megpróbálja az ember. Viszont nem hiszem el, hogy a 21. századi "nyugaton", csak ennyi lehetősége van az embernek. Ha bárkiknek volt mentális beteggel dolga, nagyon örülnék ha megosztaná a történetét, akár privátban. Leginkább a végkifejlett érdekel. Hogyan szűnt meg a tarthatatlan állapot. Az a baj, sok esetben csak halállal. Jó lenne pozitívumot is olvasni, esetleg ha valaki tud vmi lehetőséget, írjon, akár privátban.
2021. júl. 21. 00:18
 4/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj első, lepontoztam a válaszod, de az a szörnyű helyzet, hogy ez a valóság. Semmit. Egy mentális beteg nem érzi, hogy baj van, magától nem megy sehova, mondván őt ne nézzék hülyének. A mentő csak akkor viszi el, ha őrjöng, tör, zúz, de 2 hét után visszaviszik ugyanúgy. A rendőr csak akkor jön ki, a már vér folyik... A legreálisabb, valóban: semmit. Vajon csak nálunk van így? :S
2021. júl. 21. 00:22
 5/16 A kérdező kommentje:
*Elnézést, nem pszichológus, hanem pszichiáter (a pszichológus nem írhat fel gyógyszert). A pszichóguson már rég túl van a delikvens...
2021. júl. 21. 00:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csinàltam 23 éves koromig. Ki-be jàrtam a pszichiàtriàról. Feküdtem egész nap beállva.


A helyzet akkor vàltozott, amikor lakhattam otthon de semmit sem toltak alàm. Màrpedig, ha nem ehetek a hűtőből, nem vesznek cigit, nem adnak pénzt amit el lehet cuccozni az már ad némi motivàciót. Én ràdöbbentem, hogy ezt nem akarom tovàbb csinàlni és ennél többre vagyok képes. Elérték, hogy önként meneküljek otthonról, 5 ezer ft-tal a zsebemben.

Elmentem dolgozni, azóta normàlis életet élek.


Ezért vagyok nekik végtelenül hàlàs és nem azért, hogy évekig eltartottak. Amikor elfogadtàk, hogy belőlem soha semmi sem lesz, akkor azért fellángolt bennem az, hogy bebizonyítsam, hogy nem vagyok életképtelen.


A jelenlegi covid helyzet nálam is borított mindent, de 2 évvel az elköltözésem utàn màr vezető pozícióban dolgoztam.


Amíg a körülmények nem vàltoznak körülötte, addig ő sem fog. Neki most ez így jó. Ha nem lesz jó majd vàltoztat. Addig semmit. Miért is akarna? Amíg én is élveztem, hogy eltartanak addig fel sem merült bennem, hogy vàltoztatni kéne.

2021. júl. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Aki iszik az a gyógyszer reis inni fog az még meg rosszabb lesz van ismerősöm sajnos

Üdv

2021. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólásokat. :)


7, na ez meg a másik, külön köszönöm a hozzaszólásod... Visszafordíthatlan agykárosodás, nemhiába először az elvonót tanácsolják. De ha arra nincs esze az illetőnek, nem akarja, akkor hogy?! :( Visszatérek az első kommentre, sehogy. :D A környezetét meg eszi a rohathadás, mert nem tudnak vele mit kezdeni. :(


6, a te hozzászólásodat is nagyon köszönöm! Neked mellette volt valamilyen személyiségzavarod? Hogyan tudtál megálljt parancsolni az alkoholnak/cuccoknak? Azért azt feltételezné az ember, hogy ilyenkor már komoly elvonási tünetek is jelentkezhetnek. Szívesen/örömmel venném, ha még esetleg írnál. Nagyon örülök annak, hogy sikerült kimásznod ebből a szerencsétlen élethelyzetből. Én az ilyen munkavállalóknak kétszeresen tudok örülni, mert hosszú út áll mögöttük, rengeteg munkával. :)

2021. júl. 21. 12:28
 9/16 A kérdező kommentje:
*A "hozzászólásod" szó után a három pont teljesen úgy fest, mintha iróniából írtam volna, közben meg csak nem írtam át a pontokat felkiáltójelre. Mennyit számít! :O :D Szóval, képzeljetek oda gondolatban felkiáltójelet, vagy csak simán egy pontot. :D
2021. júl. 21. 12:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Az illető gondolom férfi? A férfiak nehezebben kezelik a magánéleti problémákat, mert nehezebben beszélik ki magukat, vagy sehogy, ezért egyedül maradnak a gondokkal, és ha egyedül valamit nem tudnak feldolgozni, akkor a tüneteket - a szorongást igyekeznek oldani, de az nem megoldás a problémára. Nekem túl kevés az információ, miért ilyen ez a gyerek? Milyen környezetben nőtt fel, biztonságos családi környezetben, ahol meg lehetett beszélni a problémákat, törődtek vele? Vagy távolságtartó rideg családban, ahol nem nevelték, hanem a csak úgy nőtt magától? Nem ítélkezni akarok, komolyan kérdezem, mert mindkettőre van példa, és az egyik súlyosabb mint a másik.


Én is sok mentális problémával küzdök, de én például gyerekkorom óta vágyom egy pszichológusra, csak nem tudnám megfizetni. De én hiszek abban, mindenki gyógyulni akar, senki nem akar hosszú távon a saját gondolataitól, saját magától szenvedni.

2021. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!