Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt a testen lévő jelenséget...

Ezt a testen lévő jelenséget ti rendellenességnek titulálnátok be? Kellemetlenül kellene hogy érezzem magam miatta?

Figyelt kérdés

A következőkben egy testi problémámról számolnék be bővebben, de még mielőtt jobban belemennék, le szeretném szögezni, hogy azért sorolom be ezt a mentális egészség kategóriába, mivel az én esetemben ez a kettő szorosan összefügg.


17 éves vagyok, a koponyám hátsó részén van egy viszonylag elhanyagolható méretű extra csontkinövés, amit ha jól tudom, occipital bump-nak hívnak. Egészen kiskorom óta ott van, és eddig nem feltétlen foglalkoztam vele, viszont az utóbbi időben valamiért jobban elkezdett zavarni a dolog. Ha kellően rövdidre vágatom a hajamat, akkor hátulról nézve bizonyos poziciókból a fülem tetejének a vonalától picit lejjebb van egy kb. 1cm átmérőjű ritkásabb folt, amit könnyedén ki is lehet tapintani. Kicsit utánaolvastam, elméletileg teljes mértékben normális a dolog, és több ember is rendelkezik ilyennel, legfőbbképpen azok, akiknek vastag a nyaki izmuk, ahogy például nekem is. Mindkét térdem oldalán is van efféle kitüremkedés egyébként, meglehet hogy ezekkel a defektekkel a koraszülöttségem révén rendelkezem.


Nem fáj ez a kitüremkedés, extra kellemetlenségeket azon kívül nem okoz, hogy zavar a megléte. Soha senki sem tette még szóva, és úgytűnik, mindenkit hidegen hagyott eddig a dolog. Viszont sajna még nem sikerült eljutnom abba az állapotba, hogy megtanuljam magam teljesen elfogadni és kellően szeretni, ezért nem tudok mindig túllépni ezen a dolgon, picikét kívülállónak érzem magam a többiekkel szemben. A legtöbb ismerősöm nem rendelkezik ilyennel, emellett egyes hajstílusokat sem engedhetek meg magamnak. Emiatt -ahogyan egyébként sok más miatt is, mivel nem csak ez az egyetlen általam defektnek titulált dolgom van- érzem magam kívülesőnek, rendellenesnek.


Azt fontolgatom magamban, hogy esetleg pár év múlva az összegyűjtött pénzemből egy plasztikai sebésszel helyrehozatom a dolgot. Néztem a műtétről videót, nem tűnik olyan hihetetlen vészesnek, nem lesz olyan nagy heg utána, a haj emellett teljesen eltakarja és a családban egyáltalán nem gyakori a kopaszodás, még idős korban sem.


Tudom, eléggé minimális problémának tűnik a dolog, de mint már említettem, nem ez az egyetlen általam defektnek vélt tulajdonságom/külső jegyem, és még nem tanultam meg teljes mértékben elfogadni magamat úgy, ahogy azt kellene. Ezekhez mérten szeretném megkérni az ezt olvasókat, hogy legyetek szívesek, ne egy párszavas "hülye vagy húzzál anydba" kommentel zárják le a dolgot.



Itt van pár kép, ha esetleg valakinek nem állt volna össze, hogy hogyan is nézhet ki a dolog:


[link]


[link]


[link]


[link]


2021. júl. 21. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tudod, én inkább a lelki problémáid kezelésére fordítanám azt a pénzt. Mert különben mindig fogsz találni valamit a testeden, amivel nem vagy elégedett, sőt, idővel ez inkább súlyosbodni fog. Különbözőek vagyunk, és nem kell mindenkinek a csontozata olyan, mint Samué a bioszszertárban. Te jó vagy így, puklival és egyéb testi specialitásokkal együtt! Nem ezen múlik az értéked! De ha ugynazt a pénzt és energiát a lelki fejlődésedre költöd, azáltal már tényleg értékesebb ember lehetsz.
2021. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de ez engem nem zavarna. Az már igen, hogy brutál módon rá vagy feszülve erre, amit a hosszú magyarázkodás mutat. A lelki részét kezeltesd, gondot okozhat.
2021. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!