Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mindig azon kattogok, hogy...

Ha mindig azon kattogok, hogy mások szerint baj van velem, akkor paranoiás vagyok vagy csak simán szorongok?

Figyelt kérdés

Ha pl elmegyek akárhova, utcára, vagy pl boltba, és látom, hogy a pénztárosnak, vagy egy másik vásárlónak baja van (testbeszédből, nézésből stb.), akkor mindig azt gondollm, hogy velem van baja, vagy hogy miattam.

Vagy beképzelem, hogy rólam beszélnek, és elítélnek.

Pedig tudom, hogy ez hülyeség, mert nem körülöttem forog a világ, senki sem azzal foglalkozik, hogy én mit hogyan csinálok. Ha valamit észre is vesz, és poz vagy neg jelzővel illeti, akkor is utána tovabblép, és éli az életét.

Ez már paranoia, vagy szorongás?

(Szorongás tuti van, csak nem tudom melyik volt előbb.)

Hogy lehet ezen túllépni, azon kívül, hogy tudatosítom, hogy ezeken csak én kattogok?


2021. júl. 23. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, pontosan így lehet túllépni ezen, hogy tudatosítod, hogy ezek csak a te gondolataid. Nyilván nem miattad van másoknak problémája. Ha nem tudsz túllépni a negatív gondolatokon, érdemes lenne pszichológust felkeresni. Kognitív terápiával ő tud segíteni a negatív gondolatok felülírásán.
2021. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor lenne paranoia, ha meggyőződésed lenne, hogy figyelnek, és nem is kérdeznél rá. Így valószínűbb a szociális fóbia, ami egy jó pszichológussal kezelhető.
2021. júl. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbia: vajon rajtam nevetnek? Mi van, ha észrevették, hogy valójában egy sz*r alak vagyok? Azt feltételezik rólam, hogy őrült vagyok?


Paranoia: rajtam nevetnek! Szerintük egy sz*r alak vagyok! Őrültnek hisznek!

2021. júl. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!