Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szakítást lehet vajon...

A szakítást lehet vajon függőségről való leszokásként kezelni?

Figyelt kérdés
A szerelem drog, méghozzá elég durva. Aki szakított, illetve akivel szakítottak és szenved, az tulajdonképpen drogelvonási tünetektől szenved. Miért nincsenek olyan programok, amik az elvonási tünetek enyhítését célozzák, vagy akár önsegítő csoportok? Vagy vannak?

2021. júl. 23. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem olyan elvonás mint pl ami a heroin után van :)

Viszont a szerelem (érzelmi kapcsolatok) után akár hosszú távú megzuhanás is jöhet. Erre pedig nincs tuti módszer.. Itt nem az van hogy vesz az ember a dílertől egy újabb pakkot, és elszáll.

A komoly lelki kapcsolatok után pedig hónapok/évek is kellenek mire az ember helyrejön.. Ezen pedig valahogy egyszerűen át kell menni.

2021. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most szakítottam, nekem olyannak tűnik :D Jó, mondjuk a heroint még nem próbáltam. De érdekes, hogy a függőkre vannak kidolgozott szakmai protokollok, a szerelmi bánatra meg nincs.
2021. júl. 23. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szerinted neked működne, hogy úgy kezeled, mintha egy függőségről szoknál le, akkor próbáld meg így, hátha gyorsabban túl leszel rajta. Nem vesztesz vele.
2021. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A drogfüggőség azért gáz, mert az ember látja/tudja hogy folyton mérgezi önmagát - de mégsem tud ezzel egykönnyen leállni.

A szerelmi bánat viszont egy hosszú távú megzuhanás. Itt törekedni kell arra hogy ne kötődjön az ember a múlthoz. (Sok esetben az emlékezet megszépíti a dolgokat.)

A párkapcsolatban amúgy is volt az embernek egy megszokott élete - ami a szakítás után felborul. Ezt is nehéz lehet kezelni, mivel ugye nincs más - akivel mélyen ezt az egészet meg tudná beszélni az ember. Ilyenkor talán hasznos lehet a meditációs gyakorlás is. Egyrészt hogy az ember jobban a jelenben tudjon maradni - másfelől hogy elengedje a szenvedést okozó gondolatokat.

2021. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Zetsu - igen, ahogyan mérgezi magát az ember a droggal úgy mérgezi magát a frisssen szakított a kapcsolatra való emlékezéssel, az öngyötréssel. Ugyanúgy sóvárog a cucc után, mint az elmúlt kapcsolat után. Ugyanúgy megszépíti az emlékeket, mint ahogyan a drog sem csak szép emlékeket hagy maga után, mégis kell. Azt hiszem, kidolgozok egy programot, hogy az anonim alkoholisták 12 pontját hogyan lehet alkalmazni a szerelmi bánatra és segítek a hozzám hasonló nyomorultaknak :)
2021. júl. 23. 16:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!