Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve annak a pszichológia...

Mi a neve annak a pszichológiai módszernek, ami a Sherlock című sorozatban is volt, hogy Watson arcára tette egy titkosügynök a kezét, és Watson elájult tőle?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyre tettem fel a kérdést, de szakértők válaszára vagyok kíváncsi, és talán itt nagyobb eséllyel nézik meg a kérdést pszichológusok, vagy pszichiáterek.


A lényeg, hogy a sorozatban eljátszották Sherlock halálát, és a barátját, Watsont is kénytelenek voltak átverni.

Egy beépítette ember az utcán biciklivel nekiment Watsonnak, és beütötte a fejét, majd odament egy másik titkosügynök, rátette a kezét Watson arcára, és azt mondta, hogy "aludj". Erre Watson elájult.


Szóval mi a neve annak a "pszichológiai támadásnak", amikor a másik arcára teszi valaki a kezét, és mintha gyorsan hipnotizálná, és az elájul?

Nyilván egy gyengeidegrendszerű, vagy kétségbeesett emberrel könnyebb megcsinálni. Watson katonaorvos volt, elég kemény élethelyzeteket élt át, viszont kétségbe volt esve, és nekiment elég erősen egy biciklis is, ebben az állapotában könnyebben lehetett manipulálni.


2021. júl. 24. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Forgatókönyv a neve.

A filmek fikciók.

2021. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem írj ki egy új kérdést és kérdezd meg hogy ez hipnotizálás-e. Biztos hogy rosszul írtad ki, de csak formailag. Láttam már hasonlót TV-ben. Nézd meg azt is hogy melyik kategóriában szerepel leggyakrabban a hipnotizálás kifejezés
2021. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!