Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterápián kívül...

A pszichoterápián kívül milyen módszerek léteznek arra, hogy megismerjem magam, illetve lelki problémáimon tudjak segíteni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Senki semmiért nem felelős saját magadon kívül.


Gyakran tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy miért? és keresd rá a választ.


Előbb-utóbb érdekes dolgokat fogsz látni:)


Biztos lány vagy:)

2021. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

A pszichoterápia feltalálása előtt, az emberek Istenben és a vallásban kerestek gyógyulást és vigasztalást a léleknek. Carl Gustav Jung neves pszichológus is elismerte az élő hit jelentőségét a lelki bajok gyógyításában. Vannak olyan lelki bajok amiket hatékonyan gyógyít a hit.

Önismereti könyv pl.

M Scott Peck A járatlan út

Vekerdy Tamás: Honnan hová?

2021. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
A hit a nehézségek elviselésében segít, de aki rászorul, az a pedofilek világszövetségének tagjává válik.
2021. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy mi???
2021. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Idézek párat Jungtól


Jung a következőket mondja a neurózisok okáról:


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


„Életük delén, azaz 35 éven felül túli pácienseim közt egyetlen egy sincs, akinek végső problémája ne a vallásos lelkiség volna. Végső soron mindegyik abba betegszik bele, hogy elvesztette azt, amit eleven vallások mindenkor megadta híveiknek, s egyikük sem gyógyult meg igazán, aki nem nyerte vissza vallásos lelkületét, aminek természetesen semmi köze felekezethez vagy egyházi hovatartozáshoz.”


„Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre.”


(Gondolatok a szenvedésről és gyógyításról)

fenti kis könyvet is ajánlom kérdezőnek

2021. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj... Megérkeztek a lélekkufárok. Junggal reklámozni az egyházat elég durva perverzió:)
2021. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én járok pszichoterápiára, de időnként családállításra is elmegyek, ha van valami olyan fix kérdés, amire rá akarok látni az életemben, hogy hol a gyökere. Nagyon sokat segített már nekem ebben ez a módszer, tökéletesen rávilágít az összefüggésekre. Az más kérdés, hogy feldolgozni ezeket csak a pszichoterápia jó. Szerintem csak azok a módszerek jók, ahol van egy profi vezető, különben az ember könnyen tévútra megy magától.
2021. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, Jung nem egy echte keresztény volt, beleásta magát az okkultizmusba, ami inspirációt adhatott neki munkásságához. A kereszténységet nem értette meg, már az alapján amiket írt róla.

De jó megfigyelő volt, a fenti idézetek alapján. Az extrovertált-introvertált embertípusok megkülönböztetése is tőle ered, ez is jó megfigyelés.

2021. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne húzzuk rá a tudományt a vallásosságra. A vallásosak nem magukat akarják megismerni, hanem Istent. Ez nem önismereti kérdés, hanem az engedelmességé.
2021. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem függ a hittől, hogy törekszel e önismeretre vagy nem. Nyilván van sok olyan eset aminél segít a pszichológussal való beszélgetés. Pusztán, hogy megosztunk olyan dolgokat, amiket nincs kivel, és ezért károsította a lelkünket. Én is jártam pszichológushoz. Összesen 5-öt ismertem meg, ebből egy volt jó. Az öreg hölgy pont nem volt hívő. Rákérdeztem, hogy foglalkozhat lélekgyógyászattal, ha a lélek létezését nem ismeri el?? :) Ettől függetlenül empatikus volt, és ezt értékeltem.
2021. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!