Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ereztetek mar ezt pszichologus...

Ereztetek mar ezt pszichologusnal?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha egyaltalan nem is erdekelne, amit mondok neki, hogyha kicsit bonyolultabb, nehezebb tema jon, mindig visszakanyarodik oda, hogy beszelgessunk pozitivabb dolgokrol, hobbikrol, arrol, hogy mas embernek milyen hobbijai vannak... De nem azert, mert ugyanazokat a koroket futnank, csak nem egyszeru a csaladi helyzet, de nem allandoan ezen ragodok, nem mindig ez a tema, csak fontosnak tartottam neki ezt is elmeselni... Ha nem kerdezek ra, hogy mit gondol egy-egy dologrol, a koszonesen, es azon kivul, hogy megkerdezi, hogy vagyok, meg sem szolal, de ekkor is csak azt mondja, hogy nem adhat tanacsot, egyedul kell megbirkozni a problemaimmal, o csak ebben kisero. Persze, de nem mond semmit, ennyi erovel a falnak is mondhatnam. En vagyok hulye, es mindenre magamtol kene rajonnom, amire eddig sem sikerult? Orankent 14.000 forintert? Ertem en azt is, hogy sokat tanult, rendelot kell berelni, mit tudom en, de masnak nem? Ha csak heti 20 oraban dolgozik 40 helyett, miert nekem kell a maradek egyet is megfizetni, mert az biztos, hogy nem azon gondolkodik, nekem mit mondjon, vagy mi lehet a bajom, mert a felere se emlekszik abbol, amit elmondtam neki... Bocsanat, ha hosszu lett, es kimeljenek az olyan emberek, hogy "nem akarok jobban lenni", mert ez pont ugyanaz a kategoria, hogyha valakinek a feje faj, o is csak nem akarja, hogy elmuljon...
2021. júl. 27. 15:22
 1/4 lTGuy válasza:
100%
Keress egy jó pszichológust.
2021. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Mennyi alkalommal voltál nála? Az első 5 alkalom az lényegében az ismerkedéssel megy el. Esetenként az én terapeutám is fókuszálatlan volt, de az esetek döntő többségében odafigyelt, és ha rákérdeztem régebben elhangzott dolgokra, akkor válaszolni tudott, sőt, esetenként ő maga lepett meg, mennyire emlékezik, ami 2 éve hangzott el.

"Teszteld" le, mennyire figyel rád! De ne túl látványosan!

Ha nem felel meg, keress másik pszichológust.

És jól érzed, inkább a nem annyira szép dolgokról kell beszélni (kivéve, ha depressziós vagy), mert az a probléma.

2021. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt érzed, akkor azonnal válts pszichológust! A baj már ott kezdődik, hogy a felére sem emlékszik abból amit elmondtál neki... Ez már olyan szakmai ballépés, hogy felesleges magyarázatot kérni vagy letesztelni. Váltani kell.

A pszichológusnak nem az a dolga, hogy csendben hallgasson téged. (Kivéve a pszichoanalízis esetén, de ezt már egyre kevesebben csinálják az országban.) A pszichológus legfontosabb feladata az érzelmek visszatükrözése, amit nem tud megvalósítani, ha meg sem szólal...

Ajánlom, hogy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress. Óránként 14.000-ért már ők is tartanak pszichoterápiát.

2021. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus vagyok. Egyrészt mindenképp javasolnám hogy ezt jelezd neki másrészt bennem ébredtek kétségek a kolléga szakmaiságát illetőleg - nem sikerült bizalmat építenie, nem érzed hogy odafigyel, nem haladtok szóval érdemes a váltáson is elgondolkodni szerintem.
2021. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!