Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség depresszió és...

Mi a különbség depresszió és önsajnálat között?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem leginkább az véleményem szerint, hogy aki depressziós nem feltétlen tud róla beszélni.

Aki sajnáltatja magát az meg fossa magából a szót, hogy neki mennyire rossz, akkor is ha nem kérdezik.

2021. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A depresszió egy komoly mentális betegség. Az önsajnálat az, amikor valaki (általában az interneten) sajnáltatja magát, hogy neki milyen sz.r az élete.
2021. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Depressziós vagyok. A pszichiáteremen és a pszichológusomon kívül SENKI nem tud róla.

Az önsajnáltatók meg 024ben arról sirankoznak, hogy jaaaaj de boldogtalanok stb stb

2021. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A depresszios nem akarja, hogy mas tudjon az allapotarol. Az onsajnaltatos ember pedig igenyli.
2021. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

#4.

Ez így nem minden esetben igaz. Nekem bipoláris zavarom (mániás depresszióm) van, mégis állandóan nyavajgok. Szeretem, ha mindenki tudja, hogy milyen rossz nekem. Tehát a kettő egyszerre is létezik.

(Biztos, hogy ez a betegségem van, ugyanis több pszichiáter is diagnosztizált már.)

Az a legfőbb különbség a kettő között, hogy a depresszió egy betegség, aminek szervi oka van, az önsajnáltatás pedig csupán egy döntés. De mint írtam, egy adott személy esetében mindkettő is fennállhat egyszerre.

2021. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó ez azert van, mert a 2 nem zárja ki egymást. Attól, hogy beteg vagy még sajnaltatod is magad amitől persze elölrébb nem leszel
2021. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

#6.

Leírtam, hogy a kettő egyszerre is fennállhat egy adott személynél. Tudom, hogy nálam is ez a helyzet.

2021. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Az a különbség hogy a depresszió az egytartós lelki állapot.

Egy önmagát gerjesztő fekete lyuk, aminek a gravitációja megakadályozza hogy csak úgy kilépjen belőle az ember. Egyre kevesebb ereje lesz, és a végén tehetetlenül magába roskad. Persze van kiút, de mivel sok minden egymásra épül - ezért az egész nehéz menet.


Az önsajnálat pedig egy hozzáállás a világhoz (a körülményekhez).

Itt, és mindenben, és mindenkiben lehet a hiba - kivéve az egyénben. Arra épül tehát az egész hogy nehéz ez az élet és "szegény valaki" sosem jut előrébb - és folytonos szenvedés van. Viszont az egyén azt akarja hogy foglalkozzanak vele (fogadják el) ezért a szenvedését szereti az előtérbe nyomni.

2021. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na és mi van akkor, ha a depressziós azért kürtöli szét, mert segísséget akar kérni, és önmagától nem látja a kiutat?

Az is önsajnáltatás?

2021. júl. 30. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:

#9.

A segítségkérés NEM önsajnáltatás. Viszont nem mindegy, hogy kiknek próbál szólni, mert ilyen helyzetben leginkább csak szakemberek tudnak segíteni. Viszont van, amikor a közelebbi ismerősöket is érdemes értesíteni a problémáról. Ha csak kíváncsiságból kérdez valaki, én olyankor is őszintén szoktam válaszolni, de senki sem köteles a betegségéről beszélni, ha nem akar.

2021. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!