Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki végignézett...

Van itt olyan, aki végignézett egy öngyilkossági kísérletet? Hogy lehet ezt kívülállóként feldolgozni?

Figyelt kérdés

Ma végignéztem, ahogy egy fiatal fiú legugrik a 3. emeletről. Többen odasiettünk, mentőt hívtunk. Hála istennek volt pulzusa és lèlegzett, a sérülései miatt nem szabadott mozgatnunk.

Nagyon súlyos sérülései voltak...


Miután a mentők megérkeztek, nem tudtam tovább nézni, elmentem onnan. Nem tudom mi lett a fiúval.


Nagyon megviselt, főleg utólag, ott az adrenalin miatt nem tudtam csak arra gondolni, hogy valahogy segítsünk rajta.


Élt már át valaki hasonlót? Egyszerre érzek bűntudatot, amiért nem maradtam ott, amíg a mentők ellátták (pedig segiteni már nem tudtam volna), és egyszerre vagyok nagyon ideges, hogy vajon mi lett vele...


Egyáltalán mi visz rá egy jóképű, jól öltözött huszonévest arra, hogy ilyet tegyen?😭 Persze a lelkébe nem látunk, de ha túl is élte, valószínűleg örök életére megnyomorította magát...



2021. júl. 28. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
esetleg a kórházban rákérdezhetnél ,hogy mi lett vele
2021. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell egy magasabb épületből leugrani. Akkor 100%-os az esélye a halálnak.


Bár nem láttam élőben viszont interneten beszélgettem sok emberrel akinek kilátástalan volt az életük. Rögtön a jóképüségét hoztad fel ami igazából nem jobb indok hogy valaki jobban érezze magát a bőrében ha családi problémái vannak vagy felszínes barátai vagy felszínes kapcsolatai.

Ha nem tudod úgy érezni már régóta hogy van értelme az életednek akkor máshogy nézel a halálra.

Nem azt látod hogy jaja de rövid az élet még van jó 50 évem mielőtt elpatkolok hanem hogy Úristen még 50 év? Már most nyüglődök, mi lesz később? Nem bírnék ki még 5 évet sem nem hogy 50-et.

2021. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos az sem 100%, a szülővárosomban pár éve volt, hogy leugrott egy fiatal fiú a 10 emeletes tetejéről, még kb 10 percig élt a földbe csapódás után és szenvedett... segíteni nem tudtak már rajta nyilván, olyan súlyos sérülései voltak.


Egyébként persze, nyilván az hogy valaki jóképű, csinos, stb. nem azt jelenti, hogy csupa boldogság az egész élete. Nem is azért írtam. Inkább csak azért, mert ha csak simán szembesétált volna velem az utcán, a márkás ruháiban, fülében airpods, haja felzselézve, stb. meg nem mondtam volna, hogy neki lelki problémái vannak. Valószínűleg ezért nem tűnt fel senkinek a környezetében, hogy milyen gondolatai vannak, mire készül... mert látszólag egy tök átlagos ember volt, igényes volt magára, a cuccaira.


Na mindegy, nyilván mindenki maga rendelkezik az életével... sajnos én azóta pszichológushoz járok, mivel alapból gyászfeldolgozás időszakában voltam akkor, és sokat nem segített a látvány a lelki állapotomon... De nem szeretnék a srác sorsára jutni.


Köszi a korábbi válaszokat.

2021. szept. 24. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Még kamaszként voltam szemtanúja Tatabányán egy öngyilkossági kísérletnek. Épp myári gyakorlatra tartottam reggel. Az ember a 8. Emeletről ugrott ki. Olyan 30 méterre tőlem ért földet.

Iszonyatos látvány/érzés/hanghatás volt. Túlélte, amit a mai napig nem értek, hogy sikerült ilyen embertelen magasságból. Akkoriban a házak tövében voltak kis virágoskertek, amik betonvas karókkal voltak körbekerítve. Egy ilyen szúrta át a combját.

Évekig kísértett a képe.

Azóta is frászt kapok, ha valakit kihajolni látok egy ablakban. Pedig az eset kb 30 éve történt.

2022. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!