Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet akkor tenni, ha...

Mit lehet akkor tenni, ha tudom, hogy az életem következő egy évére egyszerűen nincs energiám?

Figyelt kérdés

Túl sok mindent kéne csinálnom. Több elszántság és életenergia kéne, hogy haladjak egyáltalán de tudom, hogy én nem vagyok elég erős ehhez. De mégis muszáj lenne, hogy legyen belőlem valami, mert egy évet kihagyok (zak) egyetem előtt és gyakorolnom, dolgoznom, nyelvvizsgáznom, vezetnem kéne. De tudom, hogy nem bírok el ennyit mert mindezek mellett még IBS-em is van. De mégsem akartam jelentkezni valami kamu bölcsész szakra


19/F



2021. aug. 3. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapszabály amit érdemes megtanulni: ne vállald túl magad- Ha minden sikerül az gyönyörü lenne, de ha csak része az is siker.
2021. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Hagyjuk már ezt a kamu bölcsész dumát.

Állíts fel fontossági sorrendet, ami nem fér bele engedd el, mert lehet, hogy nem sikerül szétaprózódva semmit sem jól teljesíteni.

2021. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem elengedek akkor egy pár dolgot és csak a prioritásokra koncentrálok majd
2021. aug. 3. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

IBS-re:

[link]


Feküdj le 21:00 előtt, kelj fel 6:00 körül. Reggel, délelőtt az ember motiváltabb, jobban tud haladni a teendőkkel. 2-4 hét lehet szükséges, amíg a test átáll az új ritmusra.

2021. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Iggen, gondolkoztam ezen is hogy 10 előtt lefekszek, 2 liter víz, nincs telo lefekvés előtt.

Megpróbálom

2021. aug. 3. 12:48
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ne görcsölj! Az ősember se egyszerre ette meg a mamutot, hanem apró falatonként. Ne egységes egészként tekints a következő évre, hanem feladatok sokaságára. Azokra meg apránként ráérsz felkészülni. Amikor 25 éve a házamat építettem, én is megrémültem a feladat nagyságától. Aztán rájöttem, hogy az alapot ki tudom ásni. Betont hozatni/keverni tudok, falazni tudok, stb. Amint részffeldatokként kezeltem a projektet, mindjárt nem volt olyan ijesztő.
2021. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Ami viszont az IBS-t illeti, odafigyelést kíván. Ám ez is olyan dolog, int minden más; amint megszokod, már rutinból csinálod ezt is.
2021. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!