Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen állapot lehet az...

Ez milyen állapot lehet az embernél?

Figyelt kérdés

2019 November 21.-én, este 8 és 9 között láttam egy nőt az Allee-ban budapesten. Ott ültem, ahol vannak ilyen székek letéve, ilyen bőr színes, különleges alakú székek, ha voltatok ott biztos tudod milyen, az emeleten ilyen galléria szerű helyen direkt ilyen pihenők vannak kialakítva, ahová bárki le tud ülni.


A nő velem szemben ült, de volt köztünk vagy 10 méter távolság, először ugye leültem, én azt hittem, hogy csak valami részeg hülye aki képzelődik és magában beszél.


Mert beszélt magában, nem volt nála semmi telefon vagy hasonló, csak egy nagyobb szatyor volt mellette. És ahogy elkezdtem figyelni, hallottam, hogy összefüggő dolgokat beszél, pontosan nem értettem mindent amit mond.


Olyan volt, mint aki egy valós szituációba képzeli magát, és abban beszél, mondott ilyet, hogy "Tegyél bele ecetet... Lavor és ecet" Aztán mindig amikor a korlát felé fordult, angolul beszélt, de tiszta mondatokat mondott angolul is, és nem volt rossz egyáltalán az akcentusa, az látszott rajta, hogy gyakran használta a nyelvet. Úgy csinált néha, mintha lapozna valami naplót, de nem lapozott semmit, csak a levegőben lapozott, és úgy is csinált mintha ott lenne mellette egy monitor, ami érintő képernyős, és azt használta, azzal is lapozott úgy az ujjával, meg ide és oda érintett. Aztán a következő mondata, amit értettem, az valami olyasmi volt, hogy "Jelezni kell Sándornak, mert ....(nemértettemaszót), mert ide nem jött, kekszet nem evett, viszont a testében jelentkezett valami." Aztán később mondta valakinek, hogy "Maradjon csak itt, várja meg Sándort, majd Sándor megcsinálja, üljön le addig valahova"


Aztán még mondott olyat is, amit értettem szóról szóra, hogy "Eddig tiszta volt a tudata, tudta, hogy kicsoda micsoda, és akkor egésznap ...(nemértettem a végét)" Meg még ezután mondta azt is, hogy "Ha a lány segítő kész, miért nem viszi át egy ...."


És összességében azt szűrtem le, hogy olyan a nő, mint aki azt képzeli, hogy a munkahelyén van, és szerintem valami kórházban dolgozhatott valami komolyabb irodai részlegen, mert ugye beszélt a páciensről is, hogy még tudatánál volt, meg beszélt a kollégáihoz is, és amikor ugye a korlát felé fordult, akkor angolul beszélt, gondolom a munkahelyén lehettek annó külföldiek is. Konkrét kolléga neveket is mondott, mint a Sándor meg az Ildikó. És teljesen valós szituációban volt, nem összefüggéstelen dolgokat beszélt. Intelligensen viselkedett olyan szempontból, hogyha elképzeled, hogy ez egy valós szituáció, de kívülről nyilván furán nézett ki mert senki sem volt mellette és senki sem szólt hozzá egy szót sem. A tekintete nem volt zavart, inkább olyan volt mint aki fáradt a munkahelyén. És tudta azt is, hogy mi van körülötte, mert volt hogy elment előtte két ember, rájuk nézett, rájuk mutatott, aztán pedig rám is rám mutatott az ujjával de nem szólt semmit.


Mi lehetett a baja? Mitől alakulhat ki ilyen?



2021. aug. 5. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig, de delirium pl idoseknel egy hugyuti fertozesnel produkal ilyet, mintha hallucinalna. Vagy siman elmebaj, de normalis idoseknel fertozes jele.

Anyosom nem letezo fiokot is kihuzott, allatokat latott az agyon. Tipikusan elfelejt inni, es a keves ivas miatt visszatero hugyuti fertozese lesz.

Van ilyen.

2021. aug. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!