Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre romló memória, mentális...

Egyre romló memória, mentális hanyatlás 23 évesen?

Figyelt kérdés

Kb fél éve fordult elő először, hogy kiesett egy teljes hét. Előtte is volt, hogy egy-egy napot nem tudtam felidézni, de az elmúlt felevben nagyon sokat romlott.

Hetek esnek ki, összefolynak...nem emlékszem olyanokra, hogy írtam xy-nak egy emailt, vagy hogy mit reggeliztem.

Ébredés után amíg csukva a szemem néha percekig nem tudom eldönteni, hogy hol vagyok(otthon, koliban...)

Figyelni, koncentrálni 2-3 éve nem tudok, szinte semmennyire, de 18 éves koromig biztos nem volt gondom ezzel.

Egyre több gond van az olvasással, írással (elírás, betűk felcserélése, félreolvasás... stb) holott korábban ezzel sem volt semmi bajom.

Egy éve volt egy öngyilkossági kísérletem(gyógyszer+alkohol), akkor depressziót diagnosztizáltak, féléve borderline szemelyisegzavart. Lehet ezek miatt a mentális hanyatlás/romlás?

A pszichiáterem szerint a depresszió okozhatja, de engem nagyon megijjeszt, hogy ilyen fiatalon ilyen állapotban van az agyam.



2021. aug. 6. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
neurológus!
2021. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is van ilyen (mármint én nem akartam megölni magam csak nekem is kiesnek meg összefolynak hetek meg kelésnél én sem tudom mindig megmondani hogy most éppen mi történik milyen nap van ma kb hány óra lehet stb.) és "csak" 16 éves vagyok. Szerintem pihend ki magadés csinálj emlékezetes dolgokat ha ez nemműködik akkor egyetértek az elsővel, hogy neurológus.
2021. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezem én, nem lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása a mentális hanyatlás?
2021. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A depressziótól is simán lehet, de első blikre en azt gondolom, hogy nem lenne baj, ha egy neurológus is látna.

Szerintem a háziorvosnak jelezd ezt mindenképp. Beutalót úgy is ő tud adni neurológushoz, ha szükségesnek làtja, ill. (bár én sem vagyok teljesen laikus), ő nálam egész biztos több ilyet látott már.

2021. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a gyógyszermellékhatásokhoz nem értek, de el tudom képzelni azt is amúgy, amit az előttem levő válaszolo írt.

Annak, hogy az adott gyogyszer mellékhatása lehet-e kognitiv teljesítménycsökkenés, a betegtájékoztatóban te is utána tudsz nézni.


Amúgy nem mérséklődtek a depressziós tüneteid, a gyógyszer hatására? Vagy miert gondolja az orvos, hogy a depressziótól van az egész?

2021. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!