Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy ennyire jól...

Normális, hogy ennyire jól érzem magamat a társaságomban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az emberek jelentős része beszélget magában, bár nem tudom mennyit szokás, de én lehet, hogy túl sokat is szoktam.


Egyedül szeretek lenni, másokkal nem jó beszélgetni, mert:

- Nem figyelnek rám

- Nem érdekli őket az adott téma

- Nem értik meg az én szemléletemet

- Sokáig tart felvezetni egy bonyolultabb magyarázatot


Ezzel szemben, ha egyedül vagyok, nincs ilyen problémám. Van egy gondolatom, ki sem kell mondanom, máris feldolgozom az információt, vagy egy új ötletet. Nem veszekszem magammal, nincsenek tabuk, sértettség, és jókat röhögünk.


Az a baj, hogy régóta így szórakoztatom magamat, főleg, ha egyedül vagyok itthon. De már ott tartok, hogyha nem vagyok egyedül is elkezdek röhögni meg beszélgetni, persze úgy csinálok, mintha éppen a közelemben lévő családtagomhoz beszélnék, hogy ne tűnjek teljesen idiótának, annak ellenére, hogy már nem érdekel a véleménye és az sem, hogy figyel-e rám vagy hogy mennyire közömbös.


2021. aug. 10. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha jóban vagy magaddal. De az urolsó bekezdés már picit rendellenes. Ez kicsit már bekattanásra utal.
2021. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem látogas el egy dokihoz ,mert nagyon komoly ez az egészes,nem teljesen normális.
2021. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam már dokinál, nem tudnak mit csinálni.
2021. aug. 10. 15:23
 4/5 anonim válasza:

Elég magányosnak tűnsz.Nem akarom hogy boomer duma legyen de egy kis testmozgás/sport biztos jót tenne.

Szomorú h úgy tartod hogy senkit nem érdekelsz amit mondasz mert ez a pesszimista gondolkodás csak több szomorúságot fog hozni.

2021. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# Sokat mozgok, de az nem zárja ki, hogy jól érezzem magamat a társaságomban. Tényleg nincs kedvem senkit fárasztani a butaságaimmal.
2021. aug. 10. 17:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!