Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vágások az alkaron?

Vágások az alkaron?

Figyelt kérdés

Látásból ismerek egy kedves pénztáros (nőt/lányt). Feltűnt, hogy hegek vannak az alkarján, a bicepsznél, 4-5 legalább, kb centire egymástól, mintha valami hegyessel meghúzkodta volna. Nem mély és nem is széles hegek.

(Véletlen balesetnél nem láttam ilyet.


Ez valami probléma lehetett, idegesség, vagy hasonló, amit így vezetett le?


Ismertek ilyet? Egyébként nem tűnik ilyen befordulós típusnak.



2021. aug. 14. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen. Csak a saját példámat tudom leírni: családilag minden zűrös lett, a suliban sem alakultak jól a dolgok(középsuli), ez egy olyan dolog volt amit tudtam uralni. Amikor semmi kapaszkodó sincs kell, hogy valamit irányíthass. Lehet, hogy ez furának tűnik,de amikor az ember benne van teljesen logikus, stabil dolog.

Lehet, hogy neki is egy hasonlóan nehéz időszak következménye, sajnos a nem mély sebek is láthatóak tudnak maradni, főleg ha többször sérült egy terület

2021. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A saját példa a legjobb szerintem. Es azóta hogy alakult? Megszűntek ezek a dolgok?

A további életedre volt valami hatással?

2021. aug. 14. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megszűnt minden. Sajnos van olyan heg ami még látszik, és időnként rossz visszagondolni arra az időszakra, szégyenlem, hogy annyira összetörte.

Talán a személyiségemre kihat, pozitív és negatív értelemben is, mondjuk lehet, hogy e nélkül is ilyen lennék.

A pozitív:

Rájöttem, hogy akár feje tetejére állhat a világ akkor sem változik meg semmi, ha magamban nem teszem rendbe a dolgokat. Sokkal kiegyensúlyozottabb, magabiztosabb lettem. Sok dolog nehezebben hoz ki a sodromból, inkább megoldást keresek, ha valakinek szüksége van tanácsra jobban tudok adni, mert tudom, hogy milyen az amikor egész nap úgy érzed,mintha fojtogatna a világ.

Negatív:

Amikor valaki mindig csak a másikra mutogat, hogy minek milyennek kéne lennie és miben kéne változtatnia hamar hagyom(ha nem valós segítséget akar csak hisztizni), mert tudom, hogy sehová sem vezet a dolog.

2021. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már biztos hogy erről van szó. Most vásároltam nála. Csuklótól könyékig van, sokkal több, csak már nem látszik annyira.
2021. aug. 14. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanazt a lányt ismerjük , és van egy tetoválás is egy dátummal ugye ?

Ezeket a vágásokat falcolásnak hívják , keress rá , kb úgy magyarázzák hogy ha kívűl fáj , belül kevésbé fog.

2021. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tini korában az ember érzelmileg nagyon labilis tud lenni, és ha akkor ilyen eszközökhöz folyamodik önmaga megnyugtatásához, annak sajnos egy életen át látszanak a nyomai. Attól a jelen életkorában lehet egy teljesen stabil ember is.
2021. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 szerintem nem. Nem Magyarországon vagyunk, ő pedig nem is magyar.


6 igen, stabilnak, kedvesnek és vidámnak tűnik, ez volt fura nekem. Bár korábban amikor először láttam, láttam a lázadás jelét is rajta.

2021. aug. 14. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja , akkor tényleg nem
2021. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is vágdosom a karomat, néha a lábamat. Feszültség levezetés. Van, hogy annyira magával ránt egy érzelmi örvény, hogy csak úgy tudok kiszállni belőle, ha vágok. Akkor is szoktam, amikor haragszom magamra valamiért, vagy amikor annyira ürességérzetem van, hogy muszáj vágnom, hogy végre érezzek valamit. Ez egy rossz szokás. Egyébként amíg nem hallottam több ember szájából, hogy ez nem normális dolog, addig meg voltam róla győzödve, hogy az. A világ legtermészetesebb dolga számomra, hogy a késhez nyúlok, ha valami van.

28N

2021. aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!