Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pszichiátria beteg...

Van olyan pszichiátria beteg akinek már nem lehet segíteni sem gyógyszerrel sem elektrosokk sem semmi mással? Pl mert megörült? Az őrület pl gyógyítható?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok van, de átmeneti javulás elérhető. De mit értessz azon, hogy már nem lehet rajta segíteni? A legtöbb pszichátriai betegség nem okoz nagy gondot, és nem veszélyes más emberekre. Többnyire gyógyszerekkel kontrollálható, és tünetmentessé tehető. Vannak olyan betegségek is, amelyekre nem hat a gyógyszer, és lassú leépülés a tünetek gyakoribb megjelenése észlelhető.
2021. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Mit hívsz őrületnek? (az elektrosokkot még alkalmazzák? Ne már, egy ilyen elavult, barbár módszert?)
2021. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismerek egy hajléktalant gyereket mivel biztonsági őr vagyok, mezítláb jár télen nyáron magában beszél egyfolytában, nem igazán reagál semmire amit mondanak neki. Nekem úgy tűnik megörült. Nem tudom volt e pszichiátrián de azt tudom a szülei kidobták az utcára, gondolom nem bírtak vele. Sajnálom szegényt, róla jutott eszembe hogy talán van akin már nem lehet segíteni. Pl mert megörült, nem tudom hogy pl van e olyan betegség hivatalosan hogy őrület. Mert skizofrénia meg depresszió az van.
2021. aug. 19. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem megőrült, mentális beteg. Lehet skizofrén, vagy autista a szerencsétlen. Olyan hogy "őrült" nem létezik.
2021. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2: elektrokonvulzív terápia a neve és manapság már közel nem olyan, mint az elmegyógyintézetes filmekben, szigorúan kontrollált és a beteget elaltatják közben.
2021. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infót, utána fogok olvasni.
2021. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
3. Szerintem lehet rajta segíteni, csak senki nem akar. A gyerek meg, szegény egyedül mit csináljon?
2021. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!