Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan betegek az emberek...

Miért olyan betegek az emberek fiatal koruktól kezdve mentálisan?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és ha körülnézek az ismeretségi körömben elvétve találok csak mentálisan egész korombelieket. Ezekben az esetekben pedig az anyagiak vagy életkörülmények nem lehetnek negatívan befolyásolóak , a társaim jómódúak vagy középosztálybeliek. Szerintem köze lehet ehhez a médiának és unblock a felgyorsult világnak , mi a véleményetek?
2021. aug. 23. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Köze lehet ehhez az ostoba (adott esetben a mentálisan legsérültebb) kortársaktól/ismerősöktől származó megbélyegzésnek? Te rásütsz majdnem az összes ismerősödre egy "mentálisan nem egész" diagnózist. Miből gondolod, hogy nem te vagy a defós? Tudod, az autópályán jön a sok hülye szembe...
2021. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló , amit írsz teljességgel használhatatlan és nem releváns . Nem én bélyegezem meg őket , a legtöbb diagnózis szakemberektől származik. Nem is értem mire fel ez az ellenszenv.
2021. aug. 23. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

"A legtöbb diagnózis szakembertől származik" A korodbeliek túlnyomó többsége papíron(!) félcédulás, ez a te reprezentatív felmérésed? Te is voltál szakembernél és téged "mentálisan egész" diagnózissal látott el? Semmilyen szubjektivitás nincs a véleményedben, ezek a tények?

Csak, hogy értsem és tudjak használhatót írni.

2021. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló a kérdés alapvetően nem erre irányul ,szóval ne haragudj , de ha lehet nem folytatnám ezt a beszélgetést .

Más válaszolóknak viszont kiemelném , hogy semmiféle negatív hangsúly nincs azon hogy a barátaimnak gondjaik vannak , alapvetően a véleményekre vagyok kíváncsi , hogy a ‘ korosztályra jellemző problémásság’ hátterében mi állhat .

2021. aug. 23. 15:54
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
korosztályra jellemző problémásság’ hátterében mi állhat . Miért nem tetszik egy lehetőségnek, hogy a kortársaktól származó negatív megbélyegzés? Pont az, amit te csinálsz. Miért csak az általad megjelölt opciókból lehet választani? Magadat természetesen normálisnak címkézed. Páran ilyen normálisak összeálltok, lehülyéztek egy kiválasztott társatokat, aztán a gyakori közönsége választhat, hogy a média vagy a felgyorsult világ miatt vagdossa magát csóri kölyök.
2021. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kommentelő , több soron említettem ,hogy a vizsgált tömeg konkrétan a barátaimból áll , akiket támogatok és próbálok segíteni , nemhogy meg kritizáljam őket. Köszönöm , hogy nem voltál képes három bekezdésnyi írással egy használható információt sem átadni . De ha már te , kedves hozzászóló , tudsz vaktában negatív véleményt lehúzni rólam , akkor ennyiből én is megtehetném . Nem igaz?

Bizonyára egy férfi vagy férfinak nem nevezhető nagyon okos , nyakszakállas kötekedő intellektuális vagy aki ,mint amiről a neved is árulkodik, feszültséget kelteni jön minden egyes kérdéshez , ezzel szerezve bármiféle boldogságot az eseménytelen , szánalmas életébe .Közel járok barátom?

2021. aug. 23. 16:20
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Közel. Ha még azt is írtad volna, hogy rövid a fütyim akkor telitalálat lett volna, de így csak közel jártál.
2021. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van kedved ismerkedni? Pont ez a zsánerem.
2021. aug. 23. 16:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Netflixen a social dilemmát nézd meg, a genZ nek nehezebb sok minden mert ők már szoszerint neten nőttek fel, pl 10evesek simán nézhetnek durva videókat po-rnot stb. Ez nm tesz jót, se mentálisan se érzelmileg. Hamar felnőttok de belül meg uresseg lesz,mert már mindent a netről szereztek be, információt,s3x partnert,online életet éltek és real life ba nm fejlődnek a társas skilljeitek/képesség/. Általánosságban mondom. Nm minden genZ egyforma függ a családtól,lakhely stb.az a durva H olyan szinten raszoktattak mindenkit a netre H meg nekem is elvonási tüneteket okoz.de én raszoktattam magam H otthon hagyjam a telót,és fél napot offline vok, természet, mozgás, kirándulás stb.voltam netfuggo napi 13-14ora netezés, depressziós voltam és pont a netezés miatt.ordogi kor,azt hiszed fontos,de pl akit követet YouTube on Instagram on celeb lexarja veled mi van,és kidobsz az életedbol sok időt ami nm jön vissza..meg kell találni a középutat.mindenkinek ajánlom H kezdésnek legalább szombaton ne netezzetrk,és meglátjatok milyen függők vagytok. Para. Az AI mindent tud rolunk..és amit egyszer felraksz az vhol ott is lesz.nah kb ennyi.orakon át tudnék mesélni. Kevesebb net =mentálisan stabilabb ember.
2021. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt a kommentelődnek: nincs olyan H netes identitás/személyiség és valós identitás,te életben is kotozkodo ostoba negatív senki vagy aki egy 16eves lánynak interneten mer írogatni de élőben meg egy lúzer:))
2021. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!